“Dünya Eğitim Politikaları Tartışılıyor” Panelleri Düzenlenecek

05 Nisan 2013

Eğitim Bilimleri Enstitüsü, Eğitim Araştırmaları Birliği ve Fen Eğitimi ve Araştırmalar Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği ve seri paneller şeklinde devam etmesi düşünülen panellerin ilki 12 Nisan 2013 tarihinde ve Saat: 10.00’da Süleyman Demirel Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ)’nden yapılan açıklamada “Dünya Eğitim Politikaları Tartışılıyor” üst başlığı ile başlayacak olan paneller serisinin ilkinin “Amerika’da Üniversite, Eğitim ve Öğretmen Yetiştirme” olarak planlandığı belirtilirken panelistlerin Amerika eğitim sistemi üzerinde çalışmalar yapmış veya halen Amerika’da çalışan akademisyenlerden oluştuğu vurgulandı. Yapılacak ikinci panelin konusunun ise “Avrupa Eğitim Sistemleri” olması planlanıyor.

Eğitim Bilimleri Enstitü Müdürü Prof. Dr. Aziz Kılınç, panel dizisi ile ilgili yaptığı açıklamada eğitimin dinamik yapısı sebebiyle, eğitim alanında dünyanın neresinde olursa olsun gelişmelerin takip edilmesi, karşılaştırmalar ve değerlendirilmeler yapılması gerektiğini söyledi. Kılınç, Panele özellikle Eğitim Bilimleri Enstitüsü’nde öğrenim gören öğrenciler olmak üzere tüm akademik personelini lisans öğrencilerini, konuya ilgi duyan eğitim camiasını ve Çanakkalelileri davet ettiğini belirtti.

Panelistler şu isimlerden oluşuyor;
. Doç. Dr. Mustafa Yunus Eryaman
“Amerika Birleşik Devletlerinde Eğitim Araştırmaları ve Politikaları”

. Doç. Dr. Hasan Arslan
“Yükseköğretimin Geleceğine Dönük Senaryolar”

. Doç. Dr. Feryal Alayont
“Amerika Birleşik Devletleri’nde Öğretmen Yetiştirme Sistemleri”

. Yrd. Doç. Dr. Osman Çekiç
“Amerika Birleşik Devletleri’nde Yüksek Öğretimin Yapısı ve Finansmanı”

[comu.edu.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir