Dünya Korolar Günü Coşkuyla Kutlandı

Dünya Korolar Günü Coşkuyla Kutlandı
12 Aralık 2014

6 Aralık 2014 Dünya Korolar Günü nedeni ile İzmir Karşıyaka Belediyesi tarafından davet edilen Konrul Vocal Ensemble ve Çanakkale Barış Korosu İzmirli sanatseverleri büyüledi.

Karşıyaka Belediyesi Çoksesli Korosunun organizasyonu ile davet edilen Çanakkale Troia Polifonik Korolar Derneği koroları olan Konrul Vocal Ensemble, Çanakkale Barış Korosu ve Karşıyaka Çoksesli Korosu Karşıyaka Belediyesi Opera ve Tiyatro Sahnesinde aynı gecede ayrı ayrı performanslar sergileyerek koro müziğinin en güzel örnekleri finalde ortak eserlerle taçlandırdılar.

Karşıyaka Belediyesi Çoksesli Korosu Koro Şefi Süreyya Okşan Alparslan, ülkemizin en önemli koro kültürlerini ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını, Çanakkale Korolar Festivalinde korosunun ilk kez sahne alarak önemli bir paylaşıma başladıklarını ifade ederek Koro Müziği alanında önemli kültürler yaratmada desteklerini hep yanında his ettikleri koro şefi Mete Gökçe’ye ve koristlere teşekkür etti.

Final kapanışında İzmir ile Çanakkale’nin birbirine benzer yapıda şehirler olması ayrıca Karşıyaka Çoksesli Korosunun ülkemiz koro müziğinde çok önemli bir enerji yarattığını ifade eden Mete Gökçe İzmirli sanatseverlerin gösterdiği yoğun ilgiye teşekkür etti. Ayrıca gecede ülkemizin değerli bestecisi Adnan Atalay’a koro müziğine katkılarından dolayı bir teşekkür plaketi sunuldu. Gecede Konrul Vocal Ensemble Adnan Atalay’ın Dua eserini seslendirerek büyük alkış aldı.

Ayrıca 100 Ses Koro kültürünün Şubat kampının İzmir Karşıyaka Belediyesi ev sahipliğinde yapılacağını ifade eden Mete Gökçe Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Pınar’a teşekkür etti.

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir