Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Dünya’nın En Büyük Anıt Rölyefi Bronz Olacak

Dünya’nın En Büyük Anıt Rölyefi Bronz Olacak

Çanakkale?de 6 yıl önce Şehitler Abidesi’nin giriş kısmına ünlü heykeltıraş Azmi Sekban tarafından yapılan dünyanın en büyük anıt rölyefi bronz hale getirilecek.

Çanakkale İl Kültür ve Turizm Müdürü Şinasi Haznedar, normal şartlarda 3 senede yapılabilecek 45 metre uzunluğunda ve 3.5 metre yüksekliğindeki rölyefin 6 yıl önce günde 24 saat çalışan 15 kişilik heykeltıraş ekibi tarafından 80 günde tamamlanarak, Şehitler Abidesi’nin ön kısmındaki yere yerleştirildiğini belirterek, ?Yapımında 60 ton çamur, 100 metreküp strafor kullanılan bu heykel bronz olarak yapılmamıştı. Yaptığımız girişimler sonunda bu heykelin bronz hale getirilmesi için olumlu sonuç aldık. Bu yıl içerisinde bu rölyefi bronz hale getireceğiz? dedi.

Harbiye Askeri Müzesi’nden ve Çanakkale Şehitleri kitaplarından yararlanılarak gerçekleştirilen rölyefin aslına uygun olarak yapıldığı ve dünyada yapılan en büyük anıt rölyefi olduğu öğrenilirken, hergün abideyi gezen yüzlerce kişi de devasa boyutlardaki rölyefi hayranlıkla inceliyor.

İHA

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir