Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Dünyanın Renkleri Çanakkale’ye Geliyor

Dünyanın Renkleri Çanakkale’ye Geliyor

Türkiye ve 14 Ülkeden konuk, Halk dansları ekibini oluşturan 780 öğrenci, görsel şölene imza atacak.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda, Çanakkale’de ikincisi gerçekleşecek buluşmanın heyecanı yaşanıyor.

Çanakkale Valiliği ve Çanakkale Folklor Araştırma Derneği Gençlik ve Spor Kulübü (ÇAFAD) ortaklığında düzenlenecek ‘Uluslararası Troya Çocuk Halk Dansları Festivali, 21-24 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek, Troya’yı 14 ülkeden 21 misafir ekibin halk dansları ekibini oluşturan öğrenciler renklendirecek.

Ülkelerinin kültürünü, renkli giysileri ile Çanakkale’de beğeniye sunacak, Azerbaycan, Makedonya, Ukrayna, Arnavutluk, Bosna Hersek, Kazakistan, Osetya, KKTC, Bulgaristan, Sırbistan, Moldova, Gürcistan ve Kırgızistan başta olmak üzere Ortadoğu, Balkanlar ve Avrupa’dan 21 grup yüzlerce çocuk, yerel halk danslarını, festivali etkinlikleri kapsamında sergileyecek.

ÇAFAD Başkanı Selim Yazan, festival boyunca halk dansları toplulukları çatısı altındaki çocukların, eğitmenler ve katılımcıları ile zengin Anadolu Kültürü’nün, barış ve sevginin önemli bir boyutunu teşkil eden Troya’yı ve bölgenin kültürünü yakından tanıma fırsatı yakalayacaklarını söyledi.

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir