“Düşlerin Rengi” Adlı Resim Sergisi Sanatseverler ile Buluştu

23 Kasım 2011

Çanakkale Belediyesi Kasım Ayı Etkinlikleri kapsamında, genç sanatçı Ceren İlyasoğlu’nun “Düşlerin Rengi” adlı resim sergisi 22 Kasım 2011 Salı günü Çanakkale Belediyesi Yazar ve Sanatçı Evi’nde sanatseverlerle buluştu.

Eğitimsen, İnsan Hakları Derneği ve kentten sanatseverlerin buluştuğu sergi açılışını akademisyen sanatçı aynı zamanda Yazar ve Sanatçı evi Resim Atölyesi Eğitmeni Vahid Novruzov yaptı.

Sergi 26 Kasım 2011 tarihine kadar 10:00-18:00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.

“Resim, sonsuz bir yolculuk… Işığı, doğayı, renkleri, yeniden ve yeniden keşfeden. Çocukken başladığımız bu keşif yolculuğunda çini mürekkebi; lekeyi, çizgiyi, siyah-beyaz-gri armonisi ile ışığı yakalarken kendi kuralları ve kuralsızlığı ile her defasında bizi şaşırtıyor. Resmin farklı ifade biçimlerini görmemizi sağlıyor.” – Ceren İLYASOĞLU

Ceren İlyasoğlu Kimdir?
1979 Kars doğumlu İlyasoğlu, ilk ve orta öğrenimini Çanakkale’de tamamladıktan sonra, 1998 yılında Mimar Sinan Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Seramik Bölümü’ne girmiş. İlköğretim yıllarında başladığı desen çalışmalarına fakülte boyunca devam eden İlyasoğlu 2002’de mezun olduktan sonra ÇOMÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü Resim Ana Sanat Dalı’nda “Resim Sanatında Çizgi Ögesi” üzerine yüksek lisans yapmış. Bu dönem içinde başta konuları natürmort, peyzaj, portre ve insan figürü olmak üzere çeşitli tekniklerde, figüratif resimler üreten Sanatçı, yüksek lisans eğitimini bitirdikten sonra ilk sergilerini Paris’te açmış. Uluslararası Floransa Çağdaş Sanatlar Bienali Komitesi tarafından 2009 ve 2011 Floransa Bienaline kabul edilen İlyasoğlu, halen UNESCO Uluslararası Plastik Sanatçılar Derneği üyesi. Fransa, İtalya ve Türkiye’de pek çok karma ve kişisel sergiye katılan sanatçı çalışmalarına Çanakkale’de devam etmekle birlikte farklı yerler, farklı ülkelerde sergiler açmayı sürdürüyor.

canakkale.bel.tr & Ç!

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir