Eceabat’ın Bigalı Köyünde Selden Evlerinde Mahsur Kalanlar Botla Kurtarıldı

19 Mayıs 2012

Çanakkale’nin Eceabat ilçesinde sağanak yağmur hayatı felç ederken, sel suları sebebiyle evlerinde mahsur kalan yaşlı çift botla kurtarıldı.

Sağanak yağışın etkili olduğu ilçeye bağlı Bigalı köyünün ana yolu, sel sebebiyle ulaşıma kapandı. Köyde bir çiftin evlerinden çıkamadığı ihbarı üzerine Çanakkale’den İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü arama kurtarma ekibi bölgeye gönderildi. Kurtarma ekibi, köydeki evlerinde mahsur kalan Necdet Aktepe ve eşi Şahinde Aktepe’ye botla ulaştı. Can yeleği giydirilen çift evden çıkartıldı. Yaşlı çift, evdeki tavuk ve köpeklerinin telef olduğunu söyledi. Kilye mevkiinde bir kişinin hayvanlarını otlattığı merayı da su bastı. Meradaki hayvanları da itfaiye ekipleri kurtardı. Bu arada Bigalı köyüne giden bir araç, yağmur suyuna kapılınca yol kenarındaki tarlaya yuvarlandı.

Eceabat Kaymakamı Mehmet Akçay, sağanak yağmurun ardından dere yatağının tıkanmasıyla bölgede olumsuzluklar yaşandığını söyledi. Akçay, “Belediye ekipleri çalışmalarını sürdürüyor. Allah’a şükür can kaybı yok. Evinde mahsur kalan çiftimizi kurtardık. Ciddi bir şey yok, şu anda sular azalmış durumda. Yıkılacak durumda ev varsa bunlarla ilgili tedbir alınması konusunda muhtara da talimat verdim. Ne gerekiyorsa yerine yapacağız” diye konuştu.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir