Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Eceabat’ta Belediye Bazı Taşınmazları Kamulaştırdı

Eceabat’ta Belediye Bazı Taşınmazları Kamulaştırdı

Çanakkale’nin Eceabat ilçesinde belediye bazı taşınmazları kamulaştırdı.

Belediye yetkilileri ilk olarak Cumhuriyet Meydanında bulunan ve imar planında “Belediye Hizmet Alanı” olarak planlanan şuan “112 Acil İstasyonu” olarak kullanılan taşınmazın kamulaştırılarak belediye adına tescil edildiğini belirterek, “İlçemizde inşa edilmesi planlanan yeni “Toplum Sağlığı Merkezi” yatırımının gerçekleşmesine müteakiben binanın boşaltılması neticesinde kamulaştırılan bu taşınmaz üzerinde belediyemiz tarafından projeler yapılacak” dedi.

Yetkililer bunun dışında koruma amaçlı imar planında “Belediye hizmet alanı” olarak planlanan Çınarlıdere Mevkiindeki 10 bin 22 metrekarelik arazinin de garaj, atölyeler ve depolar gibi unsurların inşa edilmesi amacıyla kamulaştırıldığını belirterek, “Proje çalışmalarının tamamlanmasına müteakip yatırım çalışmalarına bütçe imkanlarımız dahilinde en kısa sürede başlanacak. Eceabat’ımıza hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu.

İHA

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir