Eceabat’ta Temel Kazısından Dev Bir Küp Çıktı

Eceabat’ta Temel Kazısından Dev Bir Küp Çıktı
02 Eylül 2010

Çanakkale’nin Eceabat ilçesinde yeni yapılan bir inşaatın temel kazısı sırasında ortaya çıkan dev küp herkese heyecanlı anlar yaşattı.

Edinilen bilgiye göre Eceabat ilçe merkezi Hamam sokak mevkiinde eski bir binayı yıkarak yerine yeni bina yapmak için çalışma başlatan müteahhit ilk etapta temel kazısına başladı.

Kazıyı sürdüren ekipte bulunan kepçe operatörü bir süre sonra ilginç bir cismin kepçeye değmesi ile ne yapacağını şaşırdı. Kepçeyi bırakarak elle yapılan kazıda büyük bir küpün olduğunu gören çalışanlar durumu yetkililere bildirdi. Kısa sürede bölgeye gelen ekipler kazı alanında güvenlik önlemi alırken, Eceabat’ta antik kazı çalışmasını yürüten ekipte görevli personel de kısa sürede bölgeye intikal etti. Yapılan incelemenin ardından küpün boş olduğu belirlenirken, gerekli detaylı inceleme için küp araçla Çanakkale Arkeoloji Müzesi?ne gönderildi.

Öte yandan kazı yapılan alanda eski bir hamamın da ortaya çıktığı iddia edilirken, meraklı gözlerle olayı izleyen vatandaşlar da küpten altın çıkacağını düşünerek uzun süre bölgeden ayrılmadı.

İHA

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir