Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Efes Pilsen Blues Festival 23 @Çanakkale

Efes Pilsen Blues Festival 23 @Çanakkale

Çanakkale’de, Kolin Otel’de 5 Aralık 2012 Çarşamba akşamı düzenlenecek olan Efes Pilsen Blues Festival, bu yıl armonika Blues üstadı Billy Branch ve grubu The Sons of Blues, Mississippili Blues sanatçısı Zora Young, Teksas Blues tarzının en önemli temsilcilerinden olan elektronik Blues gitaristi Smokin’ Joe Kubek & Bnois King ile Legendary R.L. Burnside’ın torunu ve dünyanın en iyi davulcularından Cedric Burnside’ı ağırlayacak.

Türkiye’nin ilk ve tek Blues festivali 23. kez Anadolu yollarında!
Tam 22 yıldır Anadolu’nun dört bir yanına Blues müziğini götüren Türkiye’nin ilk ve tek Blues festivali “Efes Pilsen Blues Festival”, 2 Kasım ? 8 Aralık 2012 tarihleri arasında 20 farklı şehirde, 24 konserle unutulmaz bir Blues deneyimi daha yaşatacak.

Çanakkale’de 5 Aralık 2012 Çarşamba Akşamı
Çanakkale’de, Kolin Otel’de 5 Aralık 2012 Çarşamba akşamı düzenlenecek olan Efes Pilsen Blues Festival 23, bu yıl da Blues müziğinin güçlü isimlerini ağırlıyor. Festivalin konukları arasında, Grammy ve Emmy olmak üzere pek çok uluslararası prestijli organizasyonda ödüle layık görülmüş olan armonika Blues üstadı Billy Branch ve grubu The Sons of Blues, Billy Branch’ın özel konuğu olarak genç yaşlarda Blues ve R&B seslendirmeye başlayan, kariyerinde Junior Wells, Jimmy Dawkins, Bobby Rush, Buddy Guy, Albert King, Professor Eddie Lusk ve B.B. King gibi önemli isimlerle beraber aynı sahneyi paylaşan, Mississippili Blues sanatçısı Zora Young, Teksas Blues tarzının en önemli temsilcilerinden olan elektronik Blues gitaristi Smokin’ Joe Kubek & Bnois King ile 2009 Blues Müzik Ödülleri’nde “En İyi Yeni Sanatçı” ödülü, 2010 ve 2011’de “En İyi Baterist” ödülüne layık görülen, Legendary R.L. Burnside’ın torunu ve dünyanın en iyi davulcularından Cedric Burnside yer alıyor.

Not: Etkinliğe 24 yaşından küçükler giremez, 07.01.2011 tarih ve 27808 sayılı TAPDK Yönetmeliği’inin ilgili hükümleri gereğince bu etkinliğe 24 yaş üzeri kişiler katılabilir.

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir