Ege Denizi’nde Kaçak Göçmenleri Taşıyan Tekne Battı: 24 Kişi Hayatını Kaybetti

31 Temmuz 2013

Çanakkale’nin Ayvacık ilçesine bağlı Gülpınar Beldesi’nin 7 deniz mili açıklarında, kaçak göçmenleri taşıyan teknenin battığı ve 24 kişinin hayatını kaybettiği öğrenildi. Kaçak göçmenleri Yunanistan’ın Midilli Adası’na taşıdığı tahmin edilen teknenin batması sonucu 24 kişi hayatını kaybederken 12 kişinin de sağ kurtulduğu bildirildi.

Sahil Güvenlik Çanakkale Grup Komutanlığı’ndan konuyla ilgili yapılan bilgilendirmede 31 Temmuz 2013 tarihinde saat 02:05’te içerisinde yasa dışı göçmen olan sürat motorunun, Gülpınar Beldesi’nin 7 mili açıklarında alabora olduğu ihbarının alındığı ve 4 adet Sahil Güvenlik Botunun bölgeye sevk edilerek arama kurtarma çalışmalarına saat 02:30?da olay yerinde başlandığı açıklandı. Botla arama kurtarma çalışmalarının Sahil Güvenlik helikopter ve uçaklarının havadan arama faaliyetleri ile desteklendiği belirtilen açıklamada 31 Temmuz 2013 Çarşamba günü saat 12:30 itibariyle; 12 sağ ve 24 ölü olmak üzere 36 kişiye ulaşıldığı bildirildi.

Arama ve kurtarma faaliyetlerine Sahil Güvenlik Çanakkale Grup Komutanlığına bağlı 4 Sahil Güvenlik Botu, Sahil Güvenlik Uçağı ve Helikopteri ile devam ediliyor.

[Görsel: Arşiv]

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir