“Eğitim Gönüllüsü Hayırseverlerimiz ile Buluşuyoruz” Etkinliği Düzenlendi

04 Mart 2015

Çanakkale’ye eğitim tesisi kazandıran hayırseverler, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Kongre Fuar Merkezi’nde düzenlenen törenle ödüllendirildi. Dr. İbrahim Bodur Konferans Salonu’nda Çanakkale Valiliği tarafından İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonu ile düzenlenen “Eğitim Gönüllüsü Hayırseverlerimiz ile Buluşuyoruz” etkinliğinde ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Bülend Engin de İÇDAŞ A.Ş.’yi temsilen diğer hayırseverlerle birlikte ödül aldı.

“Eğitim Gönüllüsü Hayırseverlerimiz İle Buluşuyoruz” etkinliğine Çanakkale Valisi Ahmet Çınar, İl Milli Eğitim Müdürü Zülküf Memiş ve eşleri ile Çanakkale’ye çok eğitim tesisi kazandıran hayırseverler ve yakınları, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, okul yöneticileri, öğretmen ve öğrenciler katıldılar.

Çanakkale Valisi Ahmet Çınar “Eğitim Gönüllüsü Hayırseverlerimiz ile Buluşuyoruz” etkinliğinde yaptığı konuşmada, şimdiye dek katıldığı törenler içinde en anlamlı, en zevk alarak katıldığı törenin bu olduğunu belirterek, “Biraz geç kalmış ama küçük bir teşekkür töreni bu” dedi.

Vali Ahmet Çınar şöyle konuştu:

“Sizin en hayırlınız cemiyete en faydalı olanınız okul yaptıranlardır. Yapmış olduğunuz bu eserlerden tüm insanlar faydalanıyor. Bir insan yetiştirmek milletin geleceğini de tasarlamaktır. Bir yazar ‘ölümü ancak hayata eserler bırakarak aşabilirsiniz’ diyor. Ölümü yenmenin yolu hayatı anlamlı yaşamak ve dolayısıyla eser bırakmaktır. Ölümü eser bırakarak aşmak dinimizde amel defterinin sürekli açık tutulmasıdır. Çok büyük, çok güzel, yüce işler yaptınız. Sizlere canı gönülden minnettarız. Sizleri tüm öğrencilerimizin önünde kutlamak istiyorum. Geleceğimizi yönetecek bu çocuklarımıza da bir rol model oluyorsunuz. Vermiş olduğunuz bu eserleriniz için şahsım ve Çanakkaleliler adına minnettarlığımı arz ediyorum. Marifet iltifata tabidir. Güzel bir eser ortaya çıkartılmışsa bunun alkışlanması gerekir. Sizler bizlerin baş tacısınız. Bu eserler ebediyen yaşayacak.”

Milli Eğitim Müdürü Zülküf Memiş de açılış konuşmasında hayırseverlere teşekkür etti ve “Yaptığınız bağışlarla yükselen okullar, yapılan derslikler, sizlerin iyiliğini, vatan ve millet aşkını gelecek kuşaklara taşıyor. Buralarda eğitim gören öğrenciler her sabah okula geldiklerinde, kitaplarını ve defterlerini açtıklarında, defterlerine bir harf yazdıklarında sizler de ülkemizin güzel yarınlarına imzanızı atmış oluyorsunuz. Böyle güzel bir hizmete vesile olduğunuz için, böyle güzel eserler ürettiğiniz için sizlere imreniyorum ve sizlere çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Hayırseverler tarafından yapılmış eğitim kurumlarının görüntülerinin yer aldığı “İsimleri ile Yaşayan Eserler” sunumunun ardından Çanakkale Valisi Ahmet Çınar eğitim gönüllüsü hayırseverlere “100. Yıl Anı Heykeli” hediye ederek, çiçek takdim etti. Etkinlik, hayırseverler tarafından yaptırılan okulların öğrencilerinin eserlerinden oluşan resim sergisinin gezilmesi ve ardından ÇTSO Kongre Fuar Merkezi Assos Salonu’nda yenen yemekle son buldu.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir