Eğitim-İş’den “Merkez Ortaokulumu İstiyorum” Eylemine Destek

Eğitim-İş’den “Merkez Ortaokulumu İstiyorum” Eylemine Destek
07 Ağustos 2014

Eğitim-İş Çanakkale Şubesi Yönetim Kurulu tarafından yapılan basın açıklamasında Cevatpaşa mahalle halkının her akşam saat 17:30’da Bilim-Sanat Merkezinin bahçesindeki “Merkez Ortaokulumu İstiyorum” eylemine tüm sivil toplum kuruluşları ve tüm Çanakkale halkı destek olmaya çağırıldı.

Basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi:
“Çanakkale Cevatpaşa Mahallesi halkının depreme dayanıklı olmadığı gerekçesiyle yıkılan eski Merkez Ortaokulunu geri istemeleri ile ilgili yaptıkları haklı mücadeleyi Eğitim-İş Çanakkale Şubesi olarak destekliyoruz.
20-25 bin kişinin yaşadığı Cevatpaşa Mahallesinde ortaokul bulunmamaktadır. Gazi ortaokulu kapasitenin üzerinde ve olumsuz koşullar altında eğitim vermeye çalışıyor. Cevatpaşa mahallesinin ortaokul ihtiyacını karşılayamamaktadır. Bilim-Sanat Merkezinin binasına tanışılacak olan İmam-Hatip Ortaokulu yerine, mahalle halkının ihtiyacını karşılayacak olan Merkez Ortaokulu yeniden açılmalıdır.
Yeni göreve başlayan Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürü Zülküf MEMİŞ Bey, Cevatpaşa halkının bu haklı talebini mutlaka dikkate almalıdır. İl Milli Eğitim Müdürünün bu konu ile ilgili yapacağı her çalışma, bir samimiyet sınavıdır. Bir siyasi kadro mu, yoksa Çanakkale halkına hizmet adına mı görev yaptığını göstermelidir.
Cevatpaşa mahalle halkının her akşam 17:30’da Bilim-Sanat Merkezinin bahçesindeki ‘Merkez Ortaokulumu İstiyorum’ eylemine tüm sivil toplum kuruluşlarını, tüm Çanakkale halkını destek olmaya çağırıyoruz.
Eğitim-İş Çanakkale Şubesi olarak Cevatpaşa mahallesi halkının bu haklı talebinde sonuna kadar yanında olacağız.”

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir