“Eğitimin Dünü, Bugünü, Yarını” Konulu Panel Düzenlenecek

28 Şubat 2013

Çanakkale Çağdaş Eğitim Kooperatifi’nin düzenlediği “Eğitimin Dünü, Bugünü, Yarını” konulu panel 03 Mart 2013 Pazar günü saat 14.00’de Çanakkale – Büyük Truva Otelinde gerçekleştirilecek. Eski YÖK Başkanı Prof. Dr. İsa Eşme, ilk Eğit-Sen Genel Başkanı İsmet Aktaş, Çanakkale ilk Eğit-Der Şube Başkanı Nevzat Başaran, Gazeteci-Tarihçi Lütfü Tınç panelin konuşmacıları arasında.

Çanakkale Çağdaş Eğitim Kooperatifi Hakkında
Kooperatifler, her ortağın söz ve karar sahibi olabildiği, katılımcı, denetime açık, demokratik işleyişi bulunan kuruluşlardır.
Çanakkale Çağdaş Eğitim Kooperatifi de bu düşünceden hareketle, geleceğin aydınlık Türkiye’sine çağdaş, laik, demokrat, Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı aydın insanlar, özgür düşünen bireyler yetiştirerek katkıda bulunmak ve toplumun eğitimle ilgili bilinçlendirilmesine yönelik sosyal etkinlikler gerçekleştirmek adına 2008 yılında kurulmuştur.
Çağdaş eğitim-öğretim ve yan kurumlarını açmak ve işletmek, Kuruluş felsefesine uygun, başarılı ve gereksinimi olan daha çok sayıda öğrenciyi okutmak, barındırmak ve hayata atılmalarına yardımcı olmak, Öğrencilerine, velilerine, personeline, üyelerine ve konuyla ilgili çevreye yönelik olarak eğitsel, sosyal, kültürel etkinlikler yaparak amaçlarını anlatmak ve kurumsal yapısını iyileştirip geliştirerek güncelleştirmek kooperatifin temel hedeflerindendir.
Geçtiğimiz senelerde Panel ve Tiyatro gösterileri düzenleyerek hem halkı aydınlatmaya hem de eğitime katkı sağlamaya çalışan Çanakkale Çağdaş Eğitim Kooperatifi, 03 Mart 2013 Pazar günü gerçekleştirilecek yeni bir etkinlikle sosyal çalışmalarına devam ediyor.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir