Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Elele Ölüme Gitmediler!

Elele Ölüme Gitmediler!

Suruç’taki saldırıda 31 üyesini kaybeden Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu’nun sosyal medya hesabından paylaşılan bir fotoğrafta iki arkadaşın ölüme elele gittikleri ifade edilmişti. “Elele Ölüme Gittiler” haberlerinde yer alan Gökçe Çetin’in durumunun iyi olduğunu söyleyen arkadaşları, bilgi kirliliğinin ortadan kaldırılmasını talep ettiler.

ÇOMÜ Eğitim Fakültesi mezunu olan Gökçe Çetin’in, Suruç’ta yaşanan katliam sonrasında sosyal medyada paylaşılan bir fotoğraf ile arkadaşıyla elele ölüme gittiği yönünde haberleri yapıldı. Konuyla ilgili bilgi kirliliğinin yaşandığını söyleyen Çetin’in yakın bir arkadaşı ise şunları söyledi: “Gökçe’nin durumu iyi. Ailesine 1 saat önce haber verdim. Bacağından ameliyat olmuş ve çıkmış. Kalıcı bir hasar da yokmuş. Görüşmüş bir arkadaş sanırsam hatta. Şu an ailesi Suruç’a gidiyor. Basında  Gökçe’nin bir arkadaşıyla el ele tutuşurken çekilen fotoğrafı “El ele ölüme gitti” diye servis ediliyor. Bu konuda insanları bilgilendirirsek iyi olur. Çünkü bir şeyi yok.”

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir