“Eleman Bulmakta Zorluk Çekiyoruz!”

14 Mayıs 2015

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2015 yılı 2. Olağan toplantısı, Lapseki Çardak’ta bulunan Tarihi Han’da gerçekleştirildi. Toplantıya katılan Ulubay Soğuk Depo İşletmesinin Sahibi Kamil Ulubay ise fabrikalarında eleman ihtiyacı olduğunu ve çalışacak eleman bulmakta zorluk çektiklerini başvuru olması halinde 1000 kişiye kadar alım yapabileceklerini belirtti.

Çanakkale Valisi Ahmet Çınar’ın başkanlığında düzenlenen toplantıya Vali Yardımcı Mustafa Tüysüzoğlu, Lapseki Kaymakamı İsmail Ayhan Tavlı, Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, Çardak Belediye Başkanı Basri Ulaş ve kurul üyeleri katıldı. Toplantının açılış konuşmasını Çanakkale İŞKUR İl Müdürü Ali Çalışkan yaptı. Toplantıda, Lapseki ilçesinde yapılacak yatırımlar, ekonomik faaliyetler, sorunlar, iyileştirme önerileri ve istihdam konuları görüşüldü. Lapseki Kaymakamı İsmail Ayhan Tavlı, Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz ve Çardak Belediye Başkanı Basri Ulaş’ ta toplantıda ilçede karşılaşılan istihdam sorunları, tarımsal faaliyetler, turizm etkinlikleri hakkında bilgiler verdiler. Lapseki ilçesinde yapılan yatırımlar, ekonomik faaliyetler, ulaşım faaliyetleri, sıcak su kaynakları ve yatırımların görüşüldüğü toplantıda, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından 2015 yılı işgücü piyasası bilgileri, İşgücü piyasası araştırması, aktif işgücü hizmetleri yönetmeliği değişiklikleri ve yeni teşviklerle ilgili kurula bilgi verildi. İşgücü ile ilgili çalışmalarda, alışılagelmişin dışında bir sistemin geliştirilmesi gerektiğini söyleyen Vali Ahmet Çınar, turizm, tarım ve sanayide işgücüne ihtiyaç duyulduğunu ve bununla ilgili somut adımların atılması gerektiğini söyledi. İl genelinde turizm, tarım, sanayi, el sanatları ve diğer çalışma alanlarında nelere ihtiyaç duyulduğunun tespit edilmesini isteyen Vali Ahmet Çınar, somut adımların atılması konusunda herkesin üzerine düşeni yapması tabinde bulundu.

“Bin Kişiye İhtiyacımız Var”
Toplantıya katılan Ulubay Soğuk Depo İşletmesinin Sahibi Kamil Ulubay, fabrikalarında eleman ihtiyacı olduğunu ve çalışacak eleman bulmakta zorluk çektiklerini başvuru olması halinde 1000 kişiye kadar alım yapabileceklerini belirtti. Ulaşım (Taşımacılık/Lojistik Faaliyetleri) konusunda Lapseki’deki ulaşım yatırımları ve bu yatırımların istihdam üzerindeki etkilerinin değerlendirilmesi ile toplantı sona erdi. Toplantının sonunda ayrıca Lapseki Halk Eğitim Müdürlüğü ile Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’nün işbirliğiyle aşçı yardımcılığı kursunu tamamlayan 25 kursiyere sertifikaları verildi.

Yorumlar...
  • Çağlar karayazili
    29/01/2022 16:52

    3 defa Ulubay soğuk hava doposuna işletmenize başvuru yaptım ise almadınız çalışmak için eleman bulamadığımız dile getiriyorsunuz peki form doldurduğumuz da neden ise almiyorsunuz dönüş yapmıyorsunuz.Nasil bir şey anlamadim

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir