Emekli Tuğgeneral Mustafa Kemal Tutkun, Çanakkale’ye Döndü

Emekli Tuğgeneral Mustafa Kemal Tutkun, Çanakkale’ye Döndü
09 Nisan 2010

Balyoz operasyonu kapsamında Çanakkale’deki evinde gözaltına alınan emekli Tuğgeneral Mustafa Kemal Tutkun, İstanbul Adliyesi’ndeki sorgusunun ardından serbest bırakılıp Çanakkale’ye döndü.

Emekli olduktan sonra Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nde (ÇOMÜ) İnkılap Tarihi derslerinde okutmanlık yapan Tutkun, serbest bırakıldıktan sonra bir basın açıklaması yaptı.

Emniyet ve yargı mensuplarının bu süreçte çok yorulduğunu belirten Tutkun, “Yaklaşık 3 aydan beri kamuoyu gündeminde olan ve 1.5 aydır da yüce Türk adaletine intikal eden birtakım iddialarla ilgili olarak, doğruların bir an evvel ortaya çıkarılması ve kişisel ve kurumsal birtakım mağduriyetlerin önlenmesi amacıyla benden yüce Türk adaleti bir görev talep etti. Hafta başından bu yana, bu ulvi görevin yerine getirilmesi süreci içerisinde bulundum. Konuyla ilgili bütün bildiklerimi bütün samimiyetimle yüce Türk adaleti ile paylaştım ve serbest bırakıldım. Bu süre içerisinde vatandaşlık görevimi en iyi şekilde yerine getirdiğim inancındayım. Adalete intikal eden bu süreç içerisinde, soruşturmanın salahiyeti açısından daha fazla konuşmamın etik olmayacağı düşüncesindeyim. Ayrıca demokrasi anlayışına da uygun değil. Ancak özgür Türk adaletinin de en kısa zamanda kamu vicdanını rahatlatacak, vatandaşlarımızın aklındaki soru işaretlerini ortadan kaldıracak bir sonuca ulaşacağına inanıyorum” ifadelerini kaydetti.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir