Emekli Yarbay Ailesini Öldürdükten Sonra İntihar Etti

23 Şubat 2010

Çanakkale’nin Gelibolu ilçesinde emekli tankçı yarbay Süleyman Oral Özçağatay, beylik tabancasıyla iki kızı ve eşini öldürüp intihar etti.

Hocahamza Mahallesi Tuğsavul Caddesi Subay Lojmanları karşısındaki apartmandaki bir evden bu sabah silah sesleri duyan vatandaşlar, durumu polise bildirdi.

Olay yerine gelen polis ekiplerinin yaptığı ilk incelemede, emekli yarbay Süleyman Oral Özçağatay’ın, beylik tabancasıyla eşi Hatice Canan ve kızları Melis ve Cansu Özçağatay’ı öldürdükten sonra intihar ettiği belirlendi.

Gelibolu Kaymakamı Namık Kemal Nazlı ile Cumhuriyet Savcısı Nihat Öztürk, olay yerinde inceleme yapıyor. Olay yerine askeri yetkililer de geldi.

Öte yandan, 4 yıl önce emekli olduğu belirtilen Özçağatay’ın, olaydan önce yakınlarına cep telefonuyla mesaj çekerek intihar edeceğini bildirdiği öğrenildi.

[Kaynak: Cumhuriyet]

BABALARI TARAFINDAN KATLEDİLEN MELİS VE CANSU’NUN SINIF ARKADAŞLARI GÖZYAŞLARINA BOĞULDU

Edinilen bilgiye göre, 4 yıl önce yarbaylıktan emekli olan Süleyman Oral Özçağatay, Gelibolu’da sigorta acenteliği yapmaya başladı. Hoca Hamza Mahallesi Tuğsavul Caddesi Orkide Apartmanı’nda oturan Özçağatay, sabahın erken saatlerinde bir yakınına cep telefonuyla mesaj çekerek, “Çok bunaldım. Anneme iyi bakın” dedi. Bunun üzerine arkadaşları polisi aradı. Çok geçmeden eve gelen polis ekipleri kapıyı çaldı ancak içerden cevap gelmeyince alt katta bulunan annesinden anahtarı istedi.
Kapıyı açıp içeri giren ekipler; Süleyman Oral Özçağatay, eşi Hatice Canan, çocukları Cansu (14) ve Melis’in (10) kanlar içindeki cesetlerini buldu. Özçağatay’ın beylik silahıyla ailesini öldürdükten sonra intihar belirlendi. Yarbayın annesi ve yakınları gözyaşlarına boğuldu. Yakınları, yarbayın çok sakin olduğunu, böyle bir şey yapmasını anlamakta zorlandıklarını söyledi. Özçağatay’ın borçları olduğu belirtildi.

Öte yandan, çocukların baktığı Pamuk adlı köpeğin cinayet esnasında evde olduğu öğrenildi. Sahipleri öldürülen köpeği polis güçlükle dışarı çıkarabildi.

75. Yıl Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğrencisi Melis ile Mehmet Akif Ersoy Anadolu Teknik Lisesi öğrencisi Cansu’nun sınıf arkadaşları acı haberi duyunca eve gelerek gözyaşlarına boğuldu.

Bu arada, Gelibolu Kaymakamı Namık Kemal Nazlı olay yerine gelerek bilgi aldı. Aile faciasıyla ilgili soruşturma devam ediyor.

İHA

Albay’dan geriye intihar mektubu kaldı

Çanakkale’nin Gelibolu ilçesinde, eşi ve iki kızını öldürüp intihar ettiği öne sürülen emekli Yarbay Süleyman Oral Özçağatay’ın komşuları, geride bir mektup bıraktığını söyledi.

Komşuları ve arkadaşları tarafından sevecen birisi olarak tanınan Özçağatay’ın komşusu Ahmet Tarıman, “Önce rahmetlinin babası ve annesi buraya taşındı. Emekli olunca da kendileri geldi. Sigorta ve inşaat işiyle uğraşıyordu. İşleri iyi diye biliyorduk. Ölmeden önce durumunu yazdığı bir mektup bırakmış, savcıdaymış şimdi.” dedi.

Emekli asker olan arkadaşı Mustafa Gencer ise, “Maddi sıkıntıları olduğu söyleniyordu fakat tam olarak teyit edilemedi. Savcı bey araştırıyor. Komşuları, ölmeden önce iş arkadaşına, ‘Çok bunaldım, artık dayanamayacağım. Anneme iyi bak.’ diye telefon mesajı çektiğini söyledi.” şeklinde konuştu.

Gelibolu Emekli Subaylar Derneği Başkanı olduğu da belirtilen Süleyman Oral Özçağatay’ın lise öğrencisi kızı Cansu Özçağatay’ın (14) arkadaşları fenalık geçirdi. Çok yönlü olarak soruşturma yapan savcılık ise evdeki iki bilgisayar kasası ve bir hard diske el koydu.

[Kaynak: 8sütun]

EMEKLİ YARBAY, 2 KIZI VE EŞİNİN CENAZELERİ İSTANBUL’A GÖNDERİLDİ

Çanakkale’nin Gelibolu ilçesinde cinnet getirdikten sonra eşi ve 2 çoğunu vurup intihar eden emekli tankçı yarbay ile ailesinin cenazeleri, otopsi için İstanbul Ali Tıp Kurumu’na gönderildi.

4 yıl önce yarbaylıktan emekli olan Süleyman Oral Özçağatay, önceki gün sabah saatlerinde Hoca Hamza Mahallesi Tuğsavul Caddesi Orkide Apartmanı’nda cinnet getirerek eşi Hatice Canan, çocukları Cansu (14) ve Melis’i (10) öldürmüş, son kurşunu ise kendine sıkıp intihar etmişti. Cenazeler, gece geç saatlerde Gelibolu Devlet Hastanesi’nden alınarak otopsi için İstanbul Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Cenazelerin otopsinin ardından Gelibolu’ya getirilerek toprağa verileceği öğrenildi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir