Emektar Gazeteci Süleyman Tokgöz Kitabını Tanıttı

12 Temmuz 2011

Gelibolu’nun 50 yıllık emektar gazetecisi Süleyman Tokgöz, adına yayımlanan “Kurşun Harflerin Efendisi” isimli kitabını ilçe protokolüne takdim ederek, kendisine gösterdikleri destek için teşekkür etti.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin günlük gazetesi Bizim Gazete’nin muhabiri İskender Özsoy tarafından yazılan kitabı imzalayıp ilk olarak Kaymakam Namık Kemal Nazlı’ya sunan Tokgöz, Çanakkale ve ilçelerinin ilk günlük gazetesi Yeni Gelibolu’yu 57 yıl harf harf, satır satır elle dizerek yayımlamasının ardından kendisi için yazılan bu kitabın yaşamı içerisinde aldığı en değerli hediyelerden biri olduğunu ifade etti. Kaymakam Nazlı da, Gelibolu’ya 1951 senesinde ilk matbaayı getirten ve 1961’de ilk yazlık sinemayı açan Tokgöz’ü ağırlamaktan mutlu olduğunu belirtti.

Gazeteci Tokgöz, ikinci ziyaretinde Belediye Başkanı M. Mustafa Özacar ile bir araya geldi. Kısa süreli de olsa Süleyman Tokgöz’ün çıraklığını yapmış biri olduğunu, 86 yaşına gelen Tokgöz’ün dürüst ve çalışkan kişiliği ile toplum tarafından sevilen ve sayılan insan olduğu vurgusunu yapan Başkan Özacar, “Kitabı Gelibolu’yu ziyaret eden herkese Gelibolu anısı olarak vermek istiyorum. Festival programı içerisinde de kitabın tanıtımı ile ilgili bir imza günü düzenlenecek” dedi. Başkan Özacar’ın bu samimi ve sıcak jesti karşısında duygulanan Tokgöz, kendisine teşekkür etti.

Gazeteci Süleyman Tokgöz, daha sonra Cumhuriyet Başsavcısı Nihat Öztürk, İlçe Emniyet Müdürü İbrahim Üstün, İlçe Milli Eğitim Müdürü Haki Mutlu ile İlçe Jandarma Komutan Vekili Kamil Karakaya’yı ziyaret ederek imzaladığı kitabını sundu. Gazeteci Tokgöz’e ziyaretlerinde, yanında çalışmış olan Gelibolu Derneği Başkanı Emekli Kurmay Albay Süleyman Taş da eşlik etti.

İHA

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir