Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Emektar Köprüye İÇDAŞ Desteği

Emektar Köprüye İÇDAŞ Desteği

Uzun yıllardır Biga’nın Otlukdere ve Ayıtdere köyleri arasındaki ulaşıma hizmet veren emektar köprü gerek baraj yapımı, gerek yol yapımları nedeniyle artan araç trafiğinde bel vermişti.

Bölgeye hizmet veren köprü üzerinden geçen araç ve insanlar için can ve mal emniyeti bakımından tehlike taşır hale gelen, taşıyıcı ayaklarından kurtulmak üzere olan bu köprü Otlukdere göletinin yapımıyla birlikte su altında kalacak.

Ancak göletin su tutmasına kadar gece gündüz köprüyü kullanmak durumunda olduklarını belirten Ayıtdere Muhtarı Murat Karabiber: “Köprünün imdadına İÇDAŞ yetişti. İÇDAŞ olmasaydı köprü kaderiyle baş başa kalacak,belki de bir facia yaşayacaktık. İÇDAŞ köprüye destek vererek muhtemel bir faciayı önledi. Köyüm ve köylüm adına İÇDAŞ’a teşekkür ediyorum” dedi.

Köprü onarımında çalışan Değirmencik Köyünden Mekanik ustabaşı Müfit Kotman: “Ben Değirmencik Köyündenim. İÇDAŞ’ta yıllardır çalışıyorum. İÇDAŞ yıllardır bölgemize ve köylerimize sayısız hizmetler verdi. Ancak İÇDAŞ’ın vinç, araç ve ekipmanlarıyla bu iş yapılabilirdi. Şirket bu konularda bölge halkına her zaman yardım eli uzattı. Bugün sırada Otlukdere Köprüsü var.” derken, köprüyü emniyetli geçişe hazırlayan İÇDAŞ Mekanik Bakım Müdürü İsmail Yaman ise “Bu köprü yıllarca bölge halkına hizmet vermiş, şimdi köprü hizmet ister durumda.Teknik ekibimizle gerekli çalışmayı yaparak köprüyü emniyetli geçişe imkan verecek bir yapıya kavuşturacağız” dedi.

Çalışmaların tamamlanması ardından emektar köprü hizmet vermeye devam edecek.

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir