EMITT 2013 Kapılarını Açtı

24 Ocak 2013

24-27 Ocak tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezinde EMITT 2013 fuarı kapılarını ziyaretçilere açtı.

Bu yıl konuk ülke olarak Arjantin’in yer aldığı fuarda Çanakkale 12. Holde 50 metrekarelik bir alanda Çanakkale’nin tanıtımını gerçekleştirdi. Ana teması Çanakkale Savaşları’nın 100. Yıl dönüm tarihi olan 2015 yılına yönelik yapılan tanıtımlara Çanakkale Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Çanakkale Belediyesi, ÇOMÜ, Bozcaada Belediyesi, Gökçeada Belediyesi, Gelibolu Belediyesi, Eceabat Belediyesi, Küçükkuyu Belediyesi, ÇTSO, ÇTB, GESTAŞ, Turizm ve Tanıtma Derneği ve ÇATOD tanıtımda büyük rol oynadı. Yöresel damak tatlarının da yer aldığı stantlarda en büyük ilgiyi UNESCO tarafından 2013 yılının Piri Reis’i anma yılı ilan edilmesi nedeniyle Gelibolu Belediyesi tarafından hazırlanan Piri Reis materyalleri gördü.

Çanakkale standını gezen Vali Güngör Azim Tuna, CHP Milletvekili Ali Sarıbaş, İl Kültür ve Turizm Müdür vekilli Şinasi Haznedar’dan stantlarla ilgili bilgi aldırlar. Burada bir açıklama yapan Vali Güngör Azim Tuna, “Çanakkale Savaşlarının 100. Yılına değinerek bu tür fuarlar ilimizin tanıtımı açısından büyük önem arz ediyor. Bu çerçevede EMITT fuarına yüksek bir katılımla iştirak ettik. 4 gün boyunca burada 2015’i en iyi şekilde anlatacağız.” dedi.

CHP Milletvekili Ali Sarıbaş ise; bu tür fuarların ilin tanıtılması açısından büyük önem arz ettiğine dikkat çekti. Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar ise EMITT fuarında Piri Reis objesini tanıttıklarını kaydederek, “Gelibolu Belediyesi olarak EMITT Fuarında UNESCO tarafından 2013 yılı Piri Reis yılı olarak ilan edildi. Bizde bunun tanıtımı için var gücümüzle çalışıyoruz” diye konuştu. Fuara katılanlar Vali Güngör Azim Tuna ve CHP Milletvekili Ali Sarıbaş’a çeşitli hediyeler takdim etti.

[Medya Hedef]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir