Emniyette Terfi Sevinci

Emniyette Terfi Sevinci
05 Temmuz 2012

Çanakkale Emniyet Müdürlüğü’nde bir üst rütbeye terfi eden 26 personel için tören düzenlendi.

Kolin Hotel’de düzenlenen rütbe terfi töreninde bir konuşma yapan Vali Güngör Azim Tuna, bir üst rütbeye yükselen 26 emniyet personelini kutlayarak, “Her rütbe günlük yaşamda biraz daha fedakarlığı ve feragatı gerektirir. Gece gündüz demeden devletin kanun ve nizamını muhafaza etmek, devlet ile millet arasındaki köprüyü oluşturmak, suç ve suçluyla mücadele de büyük kararlık göstererek çalışan emniyet mensuplarımız bu tecrübeyle bu köklü teşkilatı tüm Türkiye de daha ilerilere taşıyacaktır. Ben hiçbir başarının tek başına olmadığını her başarının altında aslında bir ekip ruhu olduğunu düşünüyorum. Her bir emniyet personeli birbirlerini önemsemeli ve birbirlerine değer vermeli, varsa eksiklikler kurumsal disiplin ve anlayış çerçevesinde giderilmeli ve en önemlisi hakkaniyet ve eşitlik ölçüleri içerisinde çalışılmasının kaçınılmaz olduğu hiçbir zaman akıllardan çıkarılmamalıdır. Çünkü sizler geleceğin üst düzey yöneticileri, Emniyet Müdürleri olacaksınız. Bu nedenle sorumluluklarınız bu gün itibariyle bir kat daha artmıştır. Öyle inanıyorum ki bugüne kadar edinmiş olduğunuz tecrübe, bilgi ve deneyimleriniz halka hizmet noktasında yol gösterici olacaktır” dedi.

Emniyet Müdürü Ali Ekber Bektaş da bir üst rütbeye yükselen emniyet personelini kutlayarak, “Personelimizin başarılı olarak bir üst rütbeye yükselmesinde eşlerin çok büyük payı var. Bunların da unutulmaması lazım” şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından 26 personele törenle rütbeleri takıldı. Çanakkale Emniyet Müdürlüğü’nde 1 personel 1. Sınıf Emniyet Müdürlüğüne, 4 personel 2. Sınıf Emniyet Müdürlüğü’ne, 10 personel 3. Sınıf Emniyet Müdürlüğü’ne, 5 personel 4. Sınıf Emniyet Müdürlüğü’ne, 2 personel Emniyet Amirliği rütbesine, 3 personel Başkomiser rütbesine ve 1 personel de komiser rütbesine yükseldi. Tören sırasında rütbe alan personelin eşleri ile çocuklarının da bizzat rütbeleri takmaları dikkat çekti. Törende minik bebekleri ile törene katılan emniyet personelinin çocukları da ilgi odağı oldu.

[Kaynak: Medya Hedef]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir