Emniyetten Tatilcilere Broşürlü Uyarı

17 Ağustos 2012

Çanakkale Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı trafik ekipleri arabalı vapurdan inen araç sürücülerini trafikte aşırı hız yapmamaları ve diğer trafik kurallarına uymalarına yönelik hazırlanan broşürleri dağıtarak uyarıda bulundu.

Arabalı vapur iskelesinden inen araç sürücülerine hazırlanan broşürleri dağıtan trafik ekipleri araç kullanırken cep telefonu kullanmamaları, aşırı hız yapmamaları ve alkollü araç kullanmamaları konularında hazırlanan broşürleri dağıttı. Çanakkale İl Emniyet Müdürlüğü sorumluluk alanını gösteren haritanın da dağıtıldığı uyarılarda önemli durumlarda aranacak telefonlar da yer aldı.

ARABALI VAPUR İSKELESİNDE ARAÇ YOĞUNLUĞU
Ramazan Bayramı’na sayılı günler kala tatillerini sahil kesimlerine geçirmek isteyenler araçları ile yola çıkınca Çanakkale’de arabalı vapur iskelelerin önünde araç yoğunluğunun yaşanmasına sebep oldular.

Öğle saatlerinden itibaren Çanakkale, Eceabat, Lapseki ve Gelibolu iskelelerinin önünde araç yoğunluğunun yaşanması üzerine boğaz hattında sefer yapan GESTAŞ’a ait arabalı vapurlar saatsiz olarak araçları taşımaya başladı. Çanakkale il merkezinde Eceabat hattı dışında Kilitbahir hattında da mini feribotlar seferlerini aralıksız olarak yapmaya başladı.

Öte yandan araç yoğunluğunun yaşanması sebebiyle Çanakkale il merkezinde de Demircioğlu Caddesi ile Aygaz kavşağı ve iskelede trafik zaman zaman tıkandı. Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı trajik ekiplerinin çabaları ile trafik açılabildi.

[Medya Hedef]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir