“en iyi domates” ve “domates güzeli” seçildi

12 Ağustos 2008

Eceabat’ta bu yıl 3’ncüsü düzenlenen Domates Festivali kapsamında, ”En İyi Domates” ve ”Domates Güzeli” yarışmaları düzenlendi.

Eceabat ve köylerinde kaliteli domates üretimini artırmak ve domates yetiştiriciliğini teşvik etmek amacıyla düzenlenen yarışmaya, çiftçilik belgesi olan 61 üretici katıldı. Cumhuriyet Meydanı’nda kurulan standlarda kasalar içinde domateslerini sergileyen üreticiler, 7 kişiden oluşan jüriden puan alabilmek için yarıştı. Jürinin domatesleri, ağırlık, renk, ince kabukluluk, tat ve aroma, irilik ve ambalajlama unsurları yönünden değerlendirdiği ”En İyi Domates” yarışmasında, Beşyol köyünden Aydoğan Tırpanlı birinci, Kumköylü Serdar Uslu ikinci, Yalova köyünden Yiğit Gören ise üçüncü oldu. Dereceye giren üreticilere çeşitli hediyeler verildi.

DOMATES GÜZELİ SEÇİLDİ
Festival kapsamında düzenlenen “Domates Güzeli” yarışmasına ise Eceabat ve köylerinden 5-12 yaş arası kız çocukları katıldı. Cumhuriyet Meydanı’ndaki yarışmada 6 kişiden oluşan seçici kurul, yarışmacıları, genel fiziki görünüş, vücut ve yüz güzelliği, konuşma becerisi, zarafet, sempati ve kıyafetlerine göre değerlendirdi. Yarışmada birinciliği Nihan Kalım, ikinciliği Elif Mina Akıncı kazanırken, üçüncülüğü ise Yasemin Üstün ve Rana Sıla Demir paylaştı. Yarışmaya katılan küçük güzellere çeşitli hediyeler ve madalya verildi.

Yorumlar...
  • rana sıla demir
    19/11/2010 21:53

    teşekkür ederim....

  • rana sıla demir
    19/11/2010 21:07

    iyiki 3. seçildim

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir