En İyi Göbek Atana Deve Hediyesi

10 Temmuz 2011

Çanakkale’nin Gelibolu ilçesine bağlı Güneyli Saroz tatil beldesinde düzenlenen göbek yarışmasında ödül olarak deve hediye edildi.

Martı Otel’in Sahibi Suat Bekyar tarafından organizasyonu yapılan göbek yarışması sıcak hava sebebiyle deniz kenarında yapıldı. Yarışmanın ödülü olan devenin otel sahibi Suat Bekyar tarafından yarışmanın yapılacağı sahile getirilmesi ise herkesi şaşkına çevirdi. Müzikle birlikte oynamaya başlayan yarışmacılar, aralarında gazeteci, müzisyen, öğretmenden oluşan jüri önünde dereceye girebilmek için çaba sarfetti. Yarışmaya İstanbul’dan katılan Gülseren Dağlı birinci oldu. İstanbul’da bir bankada çalışan ve eşi ile birlikte tatil için Güneyli Saroza gelen Gülseren Dağlı (28) juriden aldığı 100 üzerinden 90 puanla birinci olurken, kadınlarla yarışma cesaretini gösteren ve yine İstanbul’dan tatil için gelen İlhan Ayvacı gösterdiği tüm hünerleri ile yarışmadan aldığı 80 puanla ikinci ve Engin Dağlı da 75 puanla üçüncü oldu.

Yarışmadan sonra birincilik ödülünü hem korkarak, hem de düşünceli bir şekilde alan Gülseren Dağlı, “İstanbul’dan eşimle birlikte tatil için geldik. Bu etkinliğin yapıldığını gördük ve eşimle birlikte yarışmaya katıldık. Ben birinci oldum, eşimde üçüncü. Birincilik ödülümü alınca beni bir düşünce aldı. Aldığım ödül deve olunca bunu İstanbul’a nasıl götüreceğimi ve bakacağımı düşündüm. Ben de eşimle birlikte karar alarak deveyi burada bir kuruma ya da bir yere bağışlamayı düşündüm” dedi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir