Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız Çanakkale’yi Ziyaret Etti

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız Çanakkale’yi Ziyaret Etti
06 Eylül 2013

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Çanakkale’yi ziyaret etti.

Çanakkale ziyaretine Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı’ndan başlayan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’a, Vali Ahmet Çınar, İl Jandarma Komutanı J.Kd. Albay Enver Aydın, İl Emniyet Müdürü Osman Zoroğlu, Orman ve Su İşleri 3. Bölge Müdürü İsrafil Erdoğan ile GYTMP Müdür Vekili Ozan Hacıalioğlu eşlik etti.

Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı’nda bulunan Kocadere Şehitliği, Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezi, 57. Alay Şehitliği, Arıburnu, Conkbayırı ve Şehitler Abidesini ziyaret eden Bakan Taner Yıldız ile beraberindekilere Orman ve Su İşleri 3. Bölge Müdürü İsrafil Erdoğan rehberlik yaptı.

GYTMP ziyaretinden sonra Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız Çanakkale Valiliğini ziyaret ederek, Valilik Şeref Defterini imzaladı. Bakan Taner Yıldız’a Vali Ahmet Çınar tarafından Valilik Makamında Çanakkale hakkında brifing verildi.

Valilik ziyaretinin ardından Bakan Taner Yıldız Truva Ören Yerine gitti. Kazı Başkanı Rüstem Aslan tarafından kendisine Truva Ören Yeri hakkında bilgiler aktarıldı. Buradan Assos’a geçen Bakan Yıldız, Assos ziyaretinin ardından Çanakkale’den ayrıldı.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir