Enerjisa Çevre Yönetim Sistemlerinin Uygunluğunu Belgeledi

10 Haziran 2009

Enerjisa Enerji Üretim A.Ş., Genel Müdürlük ve tüm işletmelerinde hiçbir uygunsuzluk almadan ISO 14001:2004 belgesi almaya hak kazanarak, Çevre Yönetimi’nde fark yarattığını belgeledi.

Enerjisa’dan yapılan açıklamaya göre, Kocaeli, Adana, Çanakkale ve Mersin’de faaliyet gösteren toplam 370 MW kapasiteli dört doğalgaz kombine çevrim santrallerinin yanı sıra 2007 yılında gerçekleştirilen satın almalar sonrası Antalya, Mersin ve Kahramanmaraş’ta işletmede olan 85 MW hidroelektrik üretim kapasitesini bünyesinde bulunduran şirket, tüm işletmelerinde gerçekleştirilen altyapı hazırlıkları ve eğitimler sonunda, yapılan denetimlerde sağladığı başarı nedeniyle, Bureau Veritas tarafından verilen ISO 14001:2004 belgesini almaya hak kazandı.

ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi, faaliyetleri, ürünleri ve hizmetlerinin çevre üzerindeki etkilerini kontrol etmek suretiyle, kusursuz bir çevre performansına ulaşmayı hedefleyen şirketlerin, bu alandaki yönetim, değerlendirme, ölçme ve denetleme çalışmalarını etkin ve bütünlük içinde yürütebilmelerini sağlıyor. ISO 14001:2004 sertifikası ise, kuruluşun Çevre Yönetim Sistemi’ne uyum sağlamış olduğunu belgeliyor.
Ayrıca, Enerjisa Grubu bünyesinde bulunan Enerjisa Enerji Üretim A.Ş. (Genel Müdürlük ve Kocaeli) ve Enerjisa Elektrik Enerjisi Toptan Satış A.Ş., 2006 yılından bu yana başarı ile devam ettirdiği ISO 9001:2000 kalite yönetimi standardından, yenilenen ISO 9001:2008 versiyonuna geçerek Bureau Veritas tarafından belgelendirilmeye hak kazandı.

İHA

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir