“Engelli Hakları ve Kurumların Sunduğu Hizmetler” Konulu Panel Gerçekleştirildi

16 Mayıs 2012

10-16 Mayıs Engelliler Haftası Kutlama Programı kapsamında Çanakkale Valiliği önderliğinde Engelli Dernekleri ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen “Engelli Hakları ve Kurumların Sunduğu Hizmetler” konulu panel Deniz Müzesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Panele Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, SGK İl Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve Çanakkale Belediyesi katılım sağlayarak kurumlarının engellilere yönelik gerçekleştirdiği çalışmalar ve sunduğu hizmetler hakkında katılımcılara bilgiler verdiler.

Çanakkale Belediyesi adına panele katılan Sosyal İşler Birimi personeli Canan Ergun, yerel yönetim olarak engellilere yönelik sosyal hizmet çalışmalarını; İmar ve Şehircilik Müdürlüğü personeli Meral Harput ise kent genelinde engellilere yönelik gerçekleştirlen teknik çalışmalar hakkında katılımcıları bilgilendirdi ve sorularını yanıtladı.

Vali Yardımcısı Hüseyin Kulözü, İl Dernekler Müdürü Resul Karakurt, Dernek Başkanları ile çok sayıda engelli ve yakının katıldığı panel, panalistlere plaket takdim edilmesinin ardından sona erdi.

[Kaynak: canakkale.bel.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir