Engelli Kadınlara Yönelik “Farkındalık Atölyeleri” Düzenlenecek

Engelli Kadınlara Yönelik “Farkındalık Atölyeleri” Düzenlenecek
03 Aralık 2014

Engelli Kadın Derneği, Türkiye’de ilk kez engelli kadınlara yönelik şiddeti araştıran bir çalışma yürütüyor. Derneğin projesi kapsamında Aralık 2014 ile Şubat 2015 arasında Çanakkale ve İçel’de engelli kadınlara yönelik “Farkındalık Atölyeleri” düzenlenecek.

Türkiye’nin ilk “Engelli Kadına Yönelik Şiddet Raporu”
Kaosgl’de yer alan habere göre Engelli Kadın Derneği, 3 yıldır sürdürdüğü “Engelli Kadınların Hak Temelli Mücadele Adımları” projesi kapsamında engelli kadınlara yönelik şiddeti araştırıyor. Haziran 2015’te yayınlanacak raporda, 2013 ve 2014 yıllarında engelli kadınlara yönelik şiddet verileri paylaşılacak.

Raporun hazırlanmasında bilgi edinme başvuruları, medya taraması, soru önergeleri, idarî başvurular ve oluşturulan ihlal bildirim formlarından yararlanılacak.

“Farkındalık Atölyeleri” ve “Sık Sorulan Sorular” kitapçığı
Derneğin projesi kapsamında Aralık 2014 ile Şubat 2015 arasında Çanakkale ve İçel’de engelli kadınlara yönelik “Farkındalık Atölyeleri” düzenlenecek. Örgütlenme ve savunuculuk çalışmalarının yapılacağı atölyelerde çoklu ayrımcılık ele alınacak.

Dernek ayrıca engelli kadınlara yöneltilen önyargı içeren sorulara yanıt veren bir “Sık Sorulan Sorular” kitapçığı yayınlayacak.

[kaosgl.org]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir