Engelliler İçin Tek Başına 100 Kg Mavi Kapak Topladı

Engelliler İçin Tek Başına 100 Kg Mavi Kapak Topladı
07 Aralık 2011

Çanakkale’nin Gelibolu ilçesinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün katkıları ile Gelibolu Ticaret Meslek Lisesi ve Gelibolu Anadolu Cumhuriyet Lisesi’nin ortaklaşa düzenlediği özürlü arabası için mavi kapak kampanyasına destek veren engelli Özen Çelik (25) topladığı 100 kilogram kapağı okul yetkililerine teslim etti.

Gelibolu ilçesindeki kapalı çarşıdaki çay ocağında çalışarak kendi harçlığını çıkaran Özen Çelik, kampanyayı duyduktan sonra kapak toplamaya başladığını belirterek, “Çay ocağında da çalışmış olmam avantaj oldu. İşyerlerine götürdüğüm suların kapaklarını atmamalarını ve bana vermelerini istedim. Sağ olsun herkes yardımcı oldu. Sokakta gezerken, gece kahvede nerde olursa olsun kapak topladım. Sonuçta bir işe yarayacaksa neden çöpe gitsin. 100 kiloya bir özürlü arabası veriyorlarmış. Özürlü bir arkadaş benim sayemde daha rahat gezecek ve ihtiyaçlarını sağlayacak olması beni mutlu edecek” dedi.

Kampanya’nın Cuma günü sona ereceğini belirten Gelibolu Milli Eğitim Müdürü Haki Mutlu ise şuana kadar 600 kilo kapak toplandığını belirterek, “Bu duyarlı kardeşimizin topladığı kapaklarla 700 ve Cuma’ya kadar diğer okullardan da geleceklerle 800 ? 900 kilogram kapak toplanmış olacak. Ama Özen Çelik kardeşimizin tek başına bu kadar kapak toplaması bizleri sevindirdi. Üstelik kendisi de engelli bir kardeşimiz. Bu yaptığı herkese örnek olacak bir davranış” dedi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir