Engelliler Su Altından Sesleniyor!

Engelliler Su Altından Sesleniyor!
03 Aralık 2013

Çanakkale Koza Gençlik Derneği tarafından hazırlanan ve Çanakkale Kent Konseyi Engelli Meclisi’nin ortağı olduğu “Su Altında Engel Yok” isimli projenin çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

Yüzme ve tüplü dalış sporuyla, engelli bireylerin sosyal hayata adaptasyonlarının sağlanmasını amaçlayan projenin son çalışmasında 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında çalışmalar gerçekleştirildi. Engelli sorunları üzerine çeşitli sloganların yer aldığı dövizlerde su altında ve su üstünde poz veren proje katılımcıları ve gönüllüleri, tüm engelli bireylerin 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutladı.

Su Altında Engel Yok Proje Koordinatörü ve Çanakkale Koza Gençlik Derneği Asbaşkanı Celil Kankaya yaptığı açıklamada projenin, Birleşmiş Milletler tarafından 3 Aralık 1992 tarihinde uluslararası bir gün olarak kabul edilen Dünya Engelliler Günüyle aynı amacı benimsemekte olduğunu, engelli bireylerin daha sosyal olmaları ve sınıf ayrımından uzak bir yaşam sürebilmeleri anlamında çalışmalar sürdürmeyi hedeflediğini belirtti.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir