Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Engellilere Özel Ulaşım Hizmeti Memnuniyet Yaratıyor

Engellilere Özel Ulaşım Hizmeti Memnuniyet Yaratıyor

Çanakkale Belediyesi’nin, “Sokağa Çıkamayan Engelli Kalmayacak” sloganıyla hayata geçirdiği engellilere özel ulaşım hizmeti kentlilerin büyük beğenisi ve takdirini alıyor.

Engelleri nedeniyle sokağa çıkmakta ve kent içi ulaşımdan yararlanmakta güçlük çeken bedensel engelli hemşehrilerimiz artık sağlık hizmetlerine, sosyal ve kültürel etkinliklere, bankalara, alışveriş merkezlerine Çanakkale Belediyesi tarafından verilen özel hizmet ile ulaşıyorlar.

Bu özel ulaşım imkanından yaralanan engelli hemşehrilerimiz de geçtiğimiz gün memnuniyetlerini belirtmek adına Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’a teşekkür ziyaretinde bulundular. Belediye Hizmet Binası’nda Başkan Gökhan ile bir araya gelen engelli hemşehrilerimiz, bu hizmetin hayatlarını kolaylaştırdığını ve hizmetten çok memnun olduklarını ifade ederek bu olanağı kendilerine tanıyan Başkan Gökhan’a teşekkürlerini ileterek çiçek takdim ettiler.

Başkan Gökhan ise engellilerin sistemden memnun kalmalarının kendisini çok mutlu ettiğini belirtti. Gökhan 2012 yılı içerisinde kentteki 20 engellinin sistemden faydalandığını ve şu ana kadar 500 sefer yapıldığını sözlerine ekledi.

Engelli aracının şoförü Nezahat Kuşçu da; “Verdiğimiz bu hizmetten engellilerimiz çok memnun. İster işyeri olsun ister sağlık hizmeti veya sosyal faaliyetler olsun engellilerimizi arzu ettikleri her yere götürüyoruz. Amacımız engellilerimizin hayatını kolaylaştırmak, dışarıya çıkmalarını sağlamak. Herkes gibi bu kentte onların da sağlıklı, huzurlu, mutlu olarak hayatlarını sürdürmelerini istiyoruz. Ben daha önce çok sosyal aktivitelerde bulunduğum için engellilerimizle de çok güzel diyalog kuruyoruz. Onlar da çok memnun, ben de kendilerini çok seviyorum. Onlara hizmet etmek bana büyük bir mutluluk veriyor. Belediyemize böyle bir hizmet sunduğu için çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Çanakkale Belediyesi‘nin engellilere özel ulaşım hizmetinden yararlanan hemşehrilerimizin düşünceleri;

Öncelikle ben ve eşim engelimizden dolayı dışarı çıkmakta çok zorluk çekiyorduk. Belediyemize bizi düşünerek böyle bir araç temin edip, hayatımıza kolaylık sağladığı için çok teşekkür ediyoruz.
Bizlerin yaşamımızı kolaylaştırmaya devam ettiğiniz için ayrıca teşekkürlerimizi sunuyoruz.
Süreyya ? Mehmet Ordu

Sayın Belediye Başkanım, ben bugüne kadar Hastaneye gidip yaklaşık beş saatte işimi bitirebiliyordum. Şimdi ise iki saatte işimi bitiriyorum. Bize bu imkanları ve engelli aracını tahsis ettiğiniz için çok mutluyuz. Bir yıldır her yere rahatlıkla ulaşabiliyoruz. Bizlere bu imkanı sağladığınız için şahsım ve tüm engelliler adına teşekkür eder, saygılarımı sunarım.
Yılmaz Tekin

[canakkale.bel.tr]

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir