Engelsiz Kent Çanakkale Raporu Tamamlanıyor

Engelsiz Kent Çanakkale Raporu Tamamlanıyor
21 Ocak 2013

Çanakkale Kent Konseyi Engelliler Meclisi Genel Kurul’u kentte yaşayan engellilerin sorunlarını, öneri ve isteklerini görüşmek için bir araya geliyor.

2012 yılı faaliyetlerinin katılımcılara sunulacağı toplantıda 2013 yılı çalışmalarının da görüşüleceğini belirten Engelliler Meclisi Başkanı İrfan Güz “2012 Engelliler Meclisi adına dolu dolu bir yıl oldu. Türkiye’de çok fazla örneği olmayan engellileri sosyal hayata korkmadan, çekinmeden katılabilmeleri ve yapabilir olduklarını göstermek adına başladığımız Engelliler Meclisi Türk Halk Müziği Korosu çok başarılı 2 konser vererek çalışmamızın başarıya ulaştığını göstermiştir. Diğer bir çalışmamız kentte yaşayan engellilerin günlük hayatlarında, kamu kurumlarında, özel kuruluşlarda, bankalar gibi sürekli kullanılan alanlarda karşılaştıkları engellerin tespiti ve çözüm önerilerine yönelik olan Engelsiz Kent Çanakkale Projesi durum tespit çalışması tamamlanmak üzeredir. Kentte yaşayan tüm engellilerin görüş ve önerileri, buna benzer çalışmalar için büyük önem taşımaktadır. Çalışma önerilerini görüşeceğimiz bu ve buna benzer toplantılar görüş, öneri ve çalışma konularının belirlendiği yegâne yerlerdir, tüm engelli arkadaşlarımızı aramızda görmekten mutlu oluruz.” dedi.

Görüşülecek konular arasında Engelliler İçin Yüzme çalışmaları, Engelsiz Kent Çanakkale  projesi, Halk Oyunları Topluluğu ve Tiyatro Grubu’nun da yer alacağı toplantı 23 Ocak Çarşamba günü saat 14:00’de Kent Konseyi toplantı salonunda yapılacak.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir