Ercan Adsız Adına Halka Boyun Eğmeyin Mesajı!…

19 Ağustos 2016

Çanakkale Belediyesinin, SMS sistemi, RedHack tarafından hacklendi. Kent sakinlerinin cep telefonuna Redhack imzalı mesaj gönderildi. Hacklenmeyi üstlenen RedHack grubu, saldırıyı ise 10 Ekim’de Ankara’da yapılan Barış Mitinginde hayatını kaybeden Çanakkaleli Ercan Adsız’a adadıklarını duyurdu.

Çanakkale Belediyesi’nin, vatandaşlara duyurular yaptığı SMS sistemi, RedHack (Kızıl Hackerlar) tarafından ele geçirildi. Kentte yaşayan her vatandaşa RedHack’in “halka boyun eğmeyin” vurgusu yapılan mesajı gönderildi.
1
Telefonlarına gelen;

‘Ezilen, fedakar, cefakar halkımıza, günlerdir bir oyun oynanıyor. Bu oyunda ne darbecilerin, ne de diktatörlerin yanında olmak zorunda değilsin. Madem sonsuza kadar yaşamayacaksın, o vakit bir avuç zengin asalağın çıkarları için de yaşamamalısın. Bu hayat senin, bu hayat hepimizin! Kendinin farkına var, neden yaşadığını sorgula. Bunu hak etmiyorsun! Biz köle değiliz! Onlar da efendi değil! Biz Halkız ve Halklar asla boyun eğmez #RedHacak (Kızıl Hackerlar)”
yazılı mesajı gören, vatandaşlar önce şaşkınlık yaşadı. Daha sonra RedHack grubunun sosyal medyadan hacklenmeyi üstlendiği ; “Tüm Çanakkale’ye gönderdiğimiz mesaja gösterilen olumlu tepkiye teşekkürler. Savaşa Çanakkale’den başlamak iyidir” iletisini gören vatandaşlar ard arda grubun profiline mesajlar göndermeye başladı. Hacklenme hakkında açıklama yapan grup  saldırıyı 10 Ekim’de Ankara’da yapılan Barış Mitinginde hayatını kaybeden Çanakkaleli Ercan Adsız’a adadıklarını duyurdu.

2

Öte yandan Belediye yetkilileri ise, mesajın kurumla hiçbir bağı olmadığını belirterek “Çanakkale Belediyesi mesaj sistemi üzerinden kentlilerimize #REDHACK (Kızıl Hackerlar) imzalı mesajların gönderildiği tespit edilmiş olup, konuya ilişkin gerekli önlemler alınmaktadır. Kentlilerimizin gelen mesajları dikkate almamaları konusu önemle duyurulur” bildirisinde bulundu.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir