“ERKEN SEÇİM OLSA DA YÜCE DİVAN”

“ERKEN SEÇİM OLSA DA YÜCE DİVAN”
14 Temmuz 2015

CHP Çanakkale Milletvekili Erkek, koalisyon tartışmaları devam ederken TBMM’deki makamında yolsuzluk dosyası üzerinde çalışmaya başladı.

Konuyla ilgili Nokta Dergisi’ne röportaj veren Muharrem Erkek, CHP’nin 7 Haziran seçim vaadi ve koalisyon için ortaya konulan 14 ilke gereği 4 eski bakan hakkında yeniden TBMM’ye Soruşturma Komisyonu kurulması için önerge verileceği görüşünde olduğunu vurguladı. Meclis’teki yolsuzluk dosyasını ekleriyle birlikte inceleyen Erkek, 4 eski bakan ile ilgili fezleke dosyalarını ve İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca takipsizlik kararı alınarak kapatılan dosyayı da ceza hukukçusu gözüyle mercek altına aldığını, yolsuzluk dosyalarının tekrar TBMM gündemine taşındığında ise amacın sadece 4 eski bakanın yargılaması olmayacağını ifade etti. Nokta Dergisi’nden Yıldız Yazıcıoğlu’nun sorularını cevaplayan CHP Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek’in, dosyadaki diğer şahıslarla ilgili iddiaların da tekrar yargının önüne götürmeyi hedeflediği belirtildi.
Ayrıca Meclis’te ‘üye tam sayısı salt çoğunluğu’ yani 55 milletvekili imzasıyla 4 eski bakan hakkında yeniden Soruşturma Komisyonu kurulması yönünde en kısa zamanda önerge verileceğini düşündüğünü kaydeden Erkek, ihtimal olarak erken seçime gidilse dahi yeniden oluşacak Meclis’te bunun hayata geçirileceğini vurguluyor.CHP’nin yolsuzluk dosyasını unutmayacağını kaydeden Erkek, AKP’li eski bakanların Yüce Divan’a gönderilmesi sözü veren HDP ve MHP’nin de sözlerini tutmasını beklediklerini ifade ediyor.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir