Esenler Mahalle Meclisi Kuruluyor

Esenler Mahalle Meclisi Kuruluyor
26 Eylül 2013

Çanakkale Kent Konseyi Esenler Mahalle Meclisi kuruluş genel kurulu 2 Ekim Çarşamba saat 17.30’da Özlem Kayalı İlköğretim Okulu salonunda gerçekleştirilecek. Konuyla ilgili konuşan Esenler Mahallesi Muhtarı Nazife Aydın; “Esenler Mahallesinde yaşamını sürdüren tüm mahalle sakinlerimizi genel kurula bekliyorum” dedi.

Mahalle düzeyinde yaşanan sorunların çözümü amacıyla, mahallelilerin ortaklaşa çalışmalar gerçekleştirebilmesi ve oluşturulan görüşlerin ilgili kurumlara iletilebilmesinin mekanizması olan mahalle meclislerine bir yenisi daha ekleniyor.

Çanakkale Kent Konseyi Fevzipaşa Mahalle meclisinin ardından Esenler Mahalle Meclisi kurulma çalışmalarına başlandı. 2 Ekim Çarşamba günü saat 17.30’da Özlem Kayalı İlköğretim Okulu salonunda gerçekleştirilecek kuruluş genel kurulunun önemine dikkat çeken Esenler Mahallesi Muhtarı Nazife Aydın; “Oluşacak meclisin başarılı çalışmalar yapacağına inanıyorum” dedi. Eseneler Mahallesi’nin bilinçli ve kültürlü olduğuna dikkat çeken Aydın; “Katılımın yoğun olacağına inanıyorum. Muhtarlık olarak siteleri gezerek, telefon ve mail yolu ile halkımızı genel kurula davet ediyoruz. Yedi kişiden oluşacak mahalle meclisimiz muhtarlığımızın da aktif desteğiyle ortaklaşa çalışmalar yapacak. Mahallemiz için mahalle sakinlerimize çalışacağımız bir ortam yaratılacak. İlk olarak belirlediğimiz sorunlar olarak parkların düzeltilmesi, sokak hayvanlarının kısırlaştırılması, düğün salonu taleplerimiz mutlaka gündeme gelecektir. Taleplerimizin gerçekleştirilmesi için tüm mahalle sakinlerimizi mahalle meclisi kuruluş genel kuruluna bekliyoruz.” şeklinde konuştu.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir