Esenler Mahallelileri Forum’da Buluştu

07 Haziran 2014

Çanakkale Kent Konseyi Esenler Mahalle Meclisi tarafından Özgürlük Parkı yanında yer alan Esenler Piknik Alanının kullanımı ile ilgili, mahallelilerin katılımıyla Özgürlük parkında forum düzenlendi.

Forum, Ticaret Borsası İlkokulu halk oyunları ekibinin gösterisi ile başladı. Foruma katılanlar piknik alanının durumu ve geleceği üzerine görüşlerini ifade ettiler. Foruma katılan vatandaşlar piknik alanında mangal dumanının yarattığı kirlilik ve rahatsızlığın yanı sıra alanın sadece gündüz değil geceleri de herhangi bir saatte kullanılmasının çevrede verdiği rahatsızlığı dile getirdiler. Piknik alanının kaldırılması, emniyet ya da zabıta tarafından kontrolünün sağlanması, piknik alanında belirlenen bir saatten sonra mangal yakılmaması, esenler mahallesinde farklı bir piknik alanının belirlenmesi, çevreye duyarlılığın arttırılmasının sağlanması, piknik alanının çocuk parkı ya da çay bahçesi olarak değerlendirilmesi gibi birçok görüş ifade edildi.

Forumların yönetime katılmanın çağdaş aracı olduğunu ifade eden Esenler Mahalle Meclis Başkanı İrfan Kütüklü; “Forumlar yönetime; ‘her kararı tek başına alma, benim de sözüm var’ demenin imkanıdır. Özelde Esenler piknik alanı, genelde kentimizdeki ortak yaşam alanlarının kullanımı konusunda halkımız görüşlerini ifade etti. Bu başlangıç olsun. Esenler Mahallesinde nerede bir sorun varsa sorunun olduğu yerde ‘Esenler Mahalleli Buluşması’ ismiyle toplantıları yapalım” dedi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir