Esenler’de Kadınlar, Temsilcilerini Belirledi

14 Aralık 2015

Çanakkale Kent Konseyi Esenler Mahalle Meclisi’nde kadın toplantısı yapıldı. Yapılan seçim sonucunda Dürdane Erdoğan temsilci olarak belirlendi.

Meclis başkan yardımcısı Fatma Çalışkan “Mahalle meclisleri nedir, mahalle meclisleri nasıl çalışır” konularında yaptığı bilgilendirmelerden sonra toplantıya katılan kadınların sorularını yanıtladı.

Toplantıda, Kent Konseyi Kadın Meclisi’nde mahalleyi temsil edecek kadının belirlenmesi için seçim de yapıldı. Dürdane Erdoğan, Sabiha Salkım ve Nevcihan Uysal’ın aday olduğu temsilci seçiminde kadınlar kendilerini tanıtarak, neden aday olduklarını ve ne yapacaklarını hakkında bilgi verdiler. Yapılan seçim sonucunda Dürdane Erdoğan temsilci olarak belirlendi.

Esenler Mahalle Meclisi Başkan yardımcısı Fatma Çalışkan, “Mahallemizdeki kadınlarla mahalle ofisimizde yürüttüğümüz kurslar ve etüd programlarının yanı sıra, çeşitli konularda bilgilendirme toplantıları da yapıyoruz. Çalışma hayatında eşit haklarla yer almaları, siyasette en az erkekler kadar söz ve karar mevkilerinde olabilmeleri için kadın çalışmalarına ağırlık veriyoruz. Hiçbir kadın ayrımı yapmadan kadınların bu çalışmalara katılmalarını ve rol almalarını destekleyeceğiz.” dedi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir