Eşi Vefat Eden Hanımlar ile Çocuklara Nakit Para Yardımı Yapılacak

28 Şubat 2012

Çanakkale’de Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’ndan (SYDV) yardım alan eşi vefat etmiş hanımlar ile çocuklara Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nca nakit para yardımı yapılacak.

Vakıftan yardım alan eşi vefat etmiş hanımlar ile çocukların diğer yardımlarını etkilemeyecek olan yardım, bu ailelere düzenli olarak iki ayda bir aylık 250 TL olmak üzere 500 TL olarak nakit sosyal yardım olarak ödenecek. Çan Kaymakamı ve Vakıf Başkanı Kaymakam Hasan Gözen, ilçede bu şekilde eşi vefat eden 10-15 ailenin olduğunu belirterek, “Çan SYDV olarak bu ailelere Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nca gönderilen genelge doğrultusunda diğer yardımları da devam edecek şekilde iki ayda bir 500 lira nakit sosyal yardımı yapacağız” dedi.

YETİM AİLELERE PARA YARDIMI YAPILACAK
Çanakkale’nin Biga ilçesinde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’ndan (SYDV) yardım alan, eşi vefat eden kadınlar ile çocuklarına Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından nakit para yardımı yapılacak.

Biga Kaymakamı Fatih Genel, söz konusu ailelere iki ayda bir 250 lira nakit sosyal yardım yapılacağını belirterek, “Biga SYDV olarak bu ailelere Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından gönderilen genelge doğrultusunda diğer yardımları da devam edecek şekilde para yardımı yapacağız” dedi.

İHA

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir