Eski Deniz Feneri Kütüphane Oldu

Eski Deniz Feneri Kütüphane Oldu
02 Ekim 2009

Çanakkale’nin Ayvacık ilçesine bağlı Sivrice koyunda 1850’lü yıllarda yapılan ve kütüphane haline getirilen Sivrice Deniz Feneri, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım tarafından hizmete açıldı.

Öğle saatlerinde havayolu ile Çanakkale’ye gelen Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, ilk olarak Ayvacık ilçesine geçerek, burada Belediye Başkanı Ünal Şahin’i ziyaret etti. Cuma namazını kılmak için gideceği merkez camiine pazar içinden geçen Bakan Binali Yıldırım, burada vatandaşlarla bir süre sohbet etti. Cuma namazından sonra Sivrice Feneri’nin bulunduğu bölgeye giden Bakan Yıldırım, İstanbul Barosu eski Başkanı Yücel Sayman tarafından Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü’nden kiralanan ve kütüphane haline getirilen feneri törenle hizmete açtı.

Konuşmasında deniz fenerlerinin kiralanması konusuna değinen Bakan Yıldırım, bu konuda büyük emek harcayarak 1850’li yıllarda yapılan Sivrice Feneri’ni kütüphane haline getiren Yücel Sayman’ı kutladı. Konuşması sırasında zaman zaman sesi kısılan Yıldırım zor anlar yaşadı.

Yapılan konuşmaların ardından törenle Sivrice Feneri Kütüphanesi hizmete açıldı. Törene Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın yanı sıra Çanakkale Valisi Abdülkadir Atalık, AK Parti Çanakkale milletvekilleri ve çok sayıda konuk katıldı.

Bakan Yıldırım, daha sonra Küçükkuyu beldesine geçerek belediyeyi ziyaret etti. Vatandaşlara sohbet eden Yıldırım, eski Başbakanlardan Yıldırım Akbulut ile karşılaşınca bir süre konuştu. Bakan Yıldırım, daha sonra Çanakkale’ye geri döndü.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir