Eski Havra Sokağın Belgeseli Çekiliyor

30 Nisan 2011

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Sinema TV Bölümü Öğrencisi Eray Öksüzoğlu, il merkezinde bulunan ve yıllar önce onlarca Musevi’nin yaşamını sürdürdüğü Eski Havra sokağın belgeselini çekiyor.

400 yılı aşkın Çanakkaleli Musevilerin yaşadığı ve Musevi mahallesi olarak bilinen sokağın belgeselinin çekimlerine başladığını belirten Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Sinema TV Bölümü Öğrencisi Eray Öksüzoğlu, “Çanakkale’de yaşamış Musevi kültürünü anlatacak projenin içinde Çanakkaleli Musevilerin röportajları, anıları ve Çanakkale’de yaşanmış güzel günlere bir özlem olacak. Belgeselin içeriğinde Çanakkale’de yaşamış ve halen yaşamakta olan ailelerle uzun yıllar Musevilerle birlikte yaşayan arkadaşlarının röportajları ve İspanyadan başlayıp Çanakkale’den devam eden göç hikayesi anlatılacak. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Sinema TV bölümünün katkılarıyla çekilecek olan belgeselimi Mayıs ayı sonu gibi bitirmeyi hedefliyorum” dedi.

“Havra Sokak Belgeseli” adı verilen belgesein yönetmenliğini Eray Öksüzoğlu yaparken, yönetmen yardımcılıklarını Erdem İşler ve Volkan Canikli, Sanat Yönetmenliği Büşra Sağır ve Danışmanlığı da Yrd. Doç. Dr. Meral Özçınar Eşli yapıyor.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir