Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
reklam
reklam
Eski Kent Fotoğrafları Okuma serisi sürüyor

Eski Kent Fotoğrafları Okuma serisi sürüyor

Çanakkale Kent Müzesi’nde Eski Kent Fotoğrafları Okuma serisinin dördüncüsü gerçekleştirildi.

Ahmet Kolkoparan kolaylaştırıcılığında gerçekleştirilen etkinlikte, Çanakkale kentinin farklı tarihlerden fotoğraflarına yer verildi. Hastane Bayırı ve eski Hastane binası civarından çekilmiş kent fotoğraflarının ağırlıklı olarak incelendiği etkinlikte, yıllar içerisinde kordon boyu ve etrafında bulunan yapıların ne denli değiştiği gözlemlendi ve tam tarihleri bilinmeyen fotoğraflar yaklaşık olarak tarihlendirilmeye çalışıldı. Konukların da katılımıyla incelenen fotoğraf ve kartpostallar üzerindeki yazılar okunarak görsellerin tarihsel değerlendirilmeleri yapıldı. Fotoğraflardaki coğrafi özellikleri günümüz ile kıyaslayarak doğrulamalarını yaptığını belirten Ahmet Kolkoparan bu gibi yöntemler ile tarihlendirilmelerinin yapılması beklenen başka fotoğrafların da olduğunu ekledi. İleriki haftalarda yine Kent Müzesi’nde şehirde liman faaliyetleri ve gemicilik konulu bir fotoğraf okuması etkinliğinin yapılması kararlaştırıldı ve ardından sohbet sona erdi.
17 Ocak 2018 Çarşamba saat 18:30’da Çanakkale Kent Müzesi’nde Kent Üzerine Tartışmalar serisinin beşincisi olan “Endüstri Kenti İzmit’in Altında Yatan Roma Başkenti Nicomedia: Kent Arkeolojisi Sorunları ve Alternatif Çözümler” başlıklı etkinlik gerçekleştirilecektir.

Görüntülenme: Veri Alınamadı
Google Analytics verileri olup, manipüle edilemez bir kaynak kullanılmıştır. Günde bir kere güncellenmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir