Europass Sistemi Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

18 Mart 2014

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Rektör Danışmanı Prof. Dr. Dinçay Köksal tarafından Troia Kültür Merkezi Prof. Dr. Sevim Buluç Oditoryumu’nda, Europass Sistemi hakkında bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıya tüm akademik birimlerin dekan yardımcıları, müdür yardımcıları ile Enstitü/Fakülte/Yüksekokul/Meslek Yüksekokulu öğrenci sınıf temsilcileri katıldı. Prof. Dr. Dinçay Köksal, Europass ? Ulusal Europass Merkezi (http://www.europass.gov.tr/), ÇOMÜ Eğitim Bilgi Sistemi (http://ebs.comu.edu.tr), Mezun Bilgi Sistemi (http://mbs.comu.edu.tr), Kalite Güvencesi Çalışmaları ve Memnuniyet Anketleri konusunda bilgi vererek katılımcıların bu bilgileri kendi programlarındaki öğrencilerle paylaşmalarını istedi.

Köksal, her akademik yarıyılının sonunda ÇOMÜ ana sayfasında yer alan Memnuniyet Anketlerinin eksiksiz ve samimiyetle doldurulmasının eğitim öğretim, ölçme-değerlendirme ve sunulan tüm hizmetlerin kalitesinin iyileştirilmesinde, geliştirilmesinde temel veri kaynağı olacağından bu konuya öğrencilerin daha fazla önem vermesi gerektiğini vurguladı.

Europass Dil Pasaportunda bahsedilen dil düzeylerine ulaşmaları için en zengin kaynaklara (basılı ve elektronik) sahip olan ÇOMÜ’nün imkanlarından ve Yükseköğretim Kurumunun hazırladığı YÖKDİL’den yararlanmanın önemine değinen Prof. Köksal ayrıca Europass CV, Europass Diploma Eki ve Europass Sertifika Eki, Europass Hareketlilik konularından da bahsetti.

Prof. Dr. Dinçay Köksal’ın, ÇOMÜ’nün programlarının ve diplomalarının uluslararası düzeyde tanınırlığını sağlayan ve Avrupa Komisyonundan 2012-2015 yılları için aldığı Diploma Eki Etiketi (Diploma Supplement Label) ve 2013-2016 yılları için ÇOMÜ’ye verilen AKTS Etiketi (ECTS Label) konularında bilgilendirme yaptığı toplantıda, Türkiye’deki üniversiteler arasında en çok Erasmus anlaşması olan ÇOMÜ’de bu programın yanı sıra Yükseköğretim Kurumunun başlattığı Farabi ve Mevlana Hareketlilik programlarından daha fazla öğrencinin yararlanmasının önemine de değindi.

Rektör Danışmanı Doç. Dr. İbrahim Türkyılmaz’ın da Mezun Bilgi Sisteminin içeriğine ve kullanılmasına ilişkin açıklamalar yaptığı toplantı katılımcıların sorularının cevaplanması ile sona erdi.

[comu.edu.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir