Ev Fiyatları Aldı Başını Gidiyor!

19 Ekim 2016

Türkiye’de 81 il içerisinde Çanakkale, 2016 yılı içerisinde metrekare fiyatlarında en yüksek artış ile birinci sırada yer aldı.

Şehirler metrekare fiyatlarındaki artış oranlarıyla yatırımcısına kazandırmaya devam ediyor. Türkiye konut pazarı için 2016 yılı oldukça hareketli geçiyor. Kentsel dönüşüm çalışmalarının hızlanması ve nitelikli konut projelerinin artması İstanbul’dan Antalya’ya, İzmir’den Ankara’ya, Yalova’dan Bursa’ya pek çok şehrin tamamında veya belirli bölgelerinde gayrimenkullerin değerini yükseltiyor.

ARTIŞTA ÇANAKKALE İLK SIRADA
Gayrimenkul bilgi servisi REIDIN tarafından hazırlanan Konut Satış Fiyat Endeksi verilerine göre, 2016 yılının ilk yarısında metrekare cinsinden değer artışının en yüksek olduğu şehir yüzde 13,78’lik oranla Çanakkale oldu. Çanakkale’de Ocak 2016’da ortalama metrekare fiyatı 1.531 TL iken, Haziran avında metrekare fiyatı 1.742 TL olarak gerçekleşti.

Benzer bir karşılaştırma tüm şehirlere yansıtıldığında, 2016 yılının ilk 6 aylık döneminde en çok prim yapan ilk beş şehir arasında Çanakkale’den sonra Ordu ikinci, Aydın üçüncü, Sakarya dördüncü ve Yalova beşinci sırada görülüyor.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir