Evlilik Hayalleri Karakolda Bitti

09 Mayıs 2012

Çanakkale’de 40 yaşındaki bir kişi, görücü usulüyle evlendiği eşinin takılan altınları alarak kaçtığı iddiasıyla polise başvurdu. Bir başka vatandaş ise internet üzerinden tanışıp evlenme hazırlığı yaptığı kadının kendisini 37 bin TL dolandırdığını öne sürdü.

Çanakkale’de, görücü usulüyle tanışıp evlendiği kişinin kendisini dolandırdığını öne süren D.Ö, şikayetçi oldu. İddiaya göre, 40 yaşındaki D.Ö, yaklaşık 15 gün önce Gaziantep’in Nizip ilçesinde yaşayan 24 yaşındaki S.A ile görücü usulüyle tanışarak evlendi. Dini nikah kıyan çift Çanakkale’ye yerleşti. Düğünden 4 gün sonra, yeni evlendiği eşini evde bırakarak işe giden D.Ö, geriye döndüğünde eşini evde bulamadı. Düğünde taktıkları yüzük ve bileziklerinde olmadığını fark eden Ö, eşinin ailesini aradı. Memleketine döndüğünü öğrendiği eşinin ablasının telefonda kendisini tehdit ettiğini öne süren Ö, polise giderek şikayetçi oldu. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Bir başka evlilik hayali ise, internet üzerinden başlayıp bitti. Cumhuriyet Savcılığına dilekçe ile müracaatta bulunan N.E. (37), internet üzerinden tanışıp evlilik hazırlığı yaptığı kişi tarafından dolandırıldığını ileri sürdü. İddiaya göre, internette bulunan bir evlilik sitesinden, kendisini varlıklı olarak tanıtan S.G. (39) ile tanışan N.E, bir süre sohbet etti. İlerleyen günlerde, S.G, paraya sıkıştığını söyleyerek E’den arsasını satıp kısa süre sonra vermek üzere parasını kendisine vermesini istedi. Çanakkale’de bulunan arsasını 37 bin TL’ye satan N.E, parasını S.G’ye gönderdi. Yaklaşık 5 aydır parasını geri alamadığını söyleyen E, savcılığa giderek şikayetçi oldu. Gönen’de yaşadığı belirlenen S.G, Jandarma Komutanlığı ekiplerince yakalandı. G, ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir