Evreşe’de Mesleki Eğitim Kursu Açıldı

Evreşe’de Mesleki Eğitim Kursu Açıldı
18 Eylül 2014

Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü Gelibolu Evreşe’de faaliyet gösteren Arda Tekstil’de Makineci Dikiş kursu başlattı.

Kursu ziyaret eden İŞKUR İl Müdürü Ali Çalışkan, KOSGEB Çanakkale Müdürü Erdoğan Yüksel, İŞKUR İşgücü Yetiştirme Servisi Şefi Aysel Eskici, İş ve Meslek Danışmanları Bülent Ezer ve Yasin Sezgin kursiyerlerin eğitimleri hakkında bilgi aldı.

Kursiyerlerle bir söyleşi yapan İş ve Meslek Danışmanları kursiyerlere alacakları eğitiminin önemini, sektörlerin yetişmiş ve belgeli kalifiye elemana ihtiyaç duyduğunu,kurs sonunda kursiyerlere belge verileceğini bu belgeyle birlikte kursiyerlerin iş bulma konusunda büyük avantajlar sağlayacağını söylediler. Söyleşinin ardından üretim yapılan atölyeler gezilerek ürünler hakkında bilgi alındı.

Kurs hakkında bir açıklama yapan İŞKUR İl Müdürü Ali Çalışkan, Arda Tekstil işbirliği ile açılan ve 31 Aralık 2014 tarihinde sona erecek kursa 135 kişinin katıldığını, kurs süresince kursiyerlere günlük 25 TL ücret verileceğini, ayrıca genel sağlık sigortalarının yatırılacağını, kursu başarıyla tamamlayanların istihdam edileceğini anlattı.

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir