Expotroia Çanakkale Turizm ve Ticaret Fuarı Açıldı

16 Mayıs 2013

Çanakkale’de bir ilk olan Expotroia Çanakkale Turizm ve Ticaret Fuarı’nın açılışı Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Kongre ve Fuar Merkezi’nde yapıldı. Çanakkale Sanayiciler ve İşadamları Derneği (ÇASİAD) öncülüğünde organize edilen, 60 firmanın stand açtığı fuar 19 Mayıs’a kadar gezilebilecek.

ÇASİAD’ın öncülüğünde, Çanakkale Valiliği, Çanakkale Belediyesi, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası, Çanakkale Ticaret Borsası, ÇATOD, Esnaf ve Sanatkarlar Odası ve KOSGEB’in katkılarıyla düzenlenen Expotroia Çanakkale Turizm ve Ticaret Fuarı’nın açılış törenine Çanakkale Valisi Güngör Azim Tuna, CHP Çanakkale Milletvekili Ali Sarıbaş, Çanakkale Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mesut Özel, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Rektörü Prof. Dr. Sedat Laçiner, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) Başkanı Bülend Engin, ÇASİAD Başkanı Salih Yıldız, oda temsilcileri, bürokratlar, siyasetçiler ve işadamları katıldı.

Fuarın açılış töreninde konuşma yapan ÇASİAD Başkanı Salih Yıldız, Expotroia ile Çanakkale’de bir ilki gerçekleştirdiklerini ve bundan mutluluk duyduklarını söyledi.

Çanakkale Valisi Güngör Azim Tuna ise, dünyanın en büyük kültür mirasına sahip olan Çanakkale’nin hem ticaretini geliştirmek, hem de dünya çapında tanıtımını yaparak geleceğin Çanakkale’sini hazırlamayı hedeflediklerini belirtti. Vali Tuna, “Böylece manevi anlamda büyük olan şehrimizi ekonomik anlamda da büyükler ligine taşımak hedeflenmektedir. Çanakkale’mizde yurt dışı ve yurt içinde ticaret yapmak isteyen sanayicilerimiz ve iş adamlarımızın sektörde katkı sağlayacak olan temsilci ve müşterilerle buluşması çok önemlidir. Bu fuarlar da bunu sağlanmaktadır” dedi.

Konuşmaların ardından katılımcılar standları tek tek gezerek bilgi alıp, peynir ve zeytinyağı gibi ürünlerin tadına baktı.

Çanakkale için bir ilk olan Çanakkale Turizm ve Ticaret Fuarı Expotroia’da birçok ithalatçı, dağıtımcı ve üreticiden oluşan firmaların yanı sıra, yiyecek-içecek gıda ürünleri, turizm sektörü, tarım ürünleri, mobilya, ekipman, tekstil, otel ve restoran için gıda ürün firmaları, maden-seramik ve otomotiv sektörü temsilcileri yer alıyor. Bugün kapılarını açan fuarı, 19 Mayıs’a kadar 5 bin kişinin gezmesi bekleniyor.

[Kaynak: canakkaleninrehberi.com]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir