‘Eyvah Eyvah-3’ün Çanakkale Galası Yapıldı

02 Şubat 2014

Yönetmenliğini Hakan Algül’ün yaptığı, başrollerini Ata Demirer, Demet Akbağ ve Özge Borak Demirer’in paylaştığı “Eyvah Eyvah-3” filminin Çanakkale Galası yapıldı.

Çanakkale Ticaret Ve Sanayi Odası (ÇTSO) Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen gala öncesi gazetecilerin sorularını yanıtlayan oyuncu Ata Demirer, Çanakkale ve yöresini çok sevdiğini belirterek Eyvah Eyvah film serisinin üçüncüsünü gerçekleştirmekten büyük keyif aldıklarını ifade etti. Demirer; “Burası çok özel bir şehir, çok özel bir coğrafya. Benim şahsen sevdalı oluğum bir bölge. Filmi de buradan bir karaktere yaslayıp onun hikayesini anlatmayı tercih edip şu anki anlara ulaştık. Hüseyin Badem’in eşini, dostunu ve çevresini buraya getirmek bizim için hoş bir duygu. Artık bundan sonra söylenecekleri Çanakkale seyircisi söyleyecek” diye konuştu. Eyvah Eyvah filmlerinin Çanakkale turizmine katkı sunduğunu kaydeden Ata Demirer, “Bozcaada’yı bir miktar etkilediğini biliyorum, Geyikli’yi de öyle. Filmler bu etkiyi yapar. Zaten Çanakkale Truva filmi ve Truva Atı’yla büyük sükse yapmıştı. Önemli olan sonuçlar nasıl değerlendirilecek. Kültür turizmine döndürebilirseniz bu etkiyi, çok hoş bir şey olur. Filmin sahnelerindeki yerleri bize soruyorlar. Geyikli’de özellikle Eyvah Eyvah bakkalını, kahvaltı salonu oluştu. Bu çok güzel bir duygu gerçekten” ifadelerini kullandı.

Galaya filmin yapımcısı Necati Akpınar ile oyuncular Ata Demirer, Demet Akbağ, Özge Borak Demirer, Ayşenil Şamlıoğlu, Teoman Kumbaracıbaşı, Cengiz Bozkurt, Serra Yılmaz, Salih Kalyon ile Tarık Ünlüoğlu katıldı. Filmin sonunda ekibe Çanakkale Vali Yardımcısı Hüseyin Kulözü, GESTAŞ Genel Müdürü Hasan İlhan Yürükçü ve ÇTSO Başkan Yardımcısı Mert Mildon tarafından plaket verildi.

[Fotoğraf: canakkaleninrehberi.com]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir