Ezine İlçe Jandarma Komutanı İntihar Etti

Ezine İlçe Jandarma Komutanı İntihar Etti
22 Aralık 2009

Çanakkale’nin Ezine ilçesinde İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Önder Galip, makamında intihar etti.

İHA muhabirinin edindiği bilgiye göre sabah erken saatlerde İlçe Jandarma Komutanlığına gelen Önder Galip, bir süre içeride dolaştıktan sonra makam odasına geçti. İçeriden aniden silah sesinin geldiğini duyan askeri personel kapıyı kırıp içeriye girdiğinde komutanın cansız bedeni ile karşılaştı. Bilinmeyen bir sebepten dolayı beylik tabancasıyla başına ateş ederek intihar eden Önder Galip’in ölüm olayının ardından Cumhuriyet Savcılığı tahkikat başlattı.

Biri 15, diğeri 13 yaşında iki kız babası olan Galip’in makamında bulunan cenazesi, Gelibolu 2. Kolordu Komutanlığı’ndan giden askeri savcıların incelemesinin ardından, ambulansa konularak otopsi için Bursa Adli Tıp Merkezi’ne gönderildi. Olayı duyan yakınları, İlçe Jandarma Komutanlığı binası yanındaki lojmanlara gitti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ezine Kaymakamı Cengiz Karabulut ise Üsteğmen Önder Galip’in, hayat ve neşe dolu bir insan olduğunu söyledi. Olayı duyduğunda hemen komutanlığa gittiğini anlatan Kaymakam Karabulut, “İlk öğrendiğimiz bilgilere göre Üsteğmen Önder Galip, sabah habercisiyle makamına gelmiş. Bir süre sonra habercisini talimatla bir yere göndermiş ve o sırada beylik tabancasıyla intihar etmiş. İntihar nedeniyle ilgili henüz kesin bir bilgi yok. Biz de şoke olduk.” dedi.

Üsteğmen Galip’in cenazesinin, otopsiden sonra doğum yeri olan Kayseri’ye gönderilerek toprağa verileceği öğrenildi. 

Ağabeyi, Üsteğmen Galip’in intihar nedenini açıkladı

Çanakkale’nin Ezine İlçesi’nde intihar ederek hayatına son veren Jandarma Bölük Komutanı Üsteğmen Önder Galip’in cenazesi doğum yeri olan Kayseri’nin Bünyan ilçesinde toprağa veriliyor. Cenaze nedeniyle ilçeye gelen üsteğmeninin ağabeyi Erol Galip, kardeşinin intiharı ile ilgili farklı sebeplerin aranmamasını isteyerek, “Daha önce kendisiyle telefonda konuşuyorduk. Maddi sorunları vardı. İntihar sebebi de bu.”

Şırnak Silopi İlçe Jandarma Komutanlığı’nda Kıdemli Başçavuş olarak görev yapan ağabey Erol Galip, intihar eden kardeşi Önder Galip’in cenazesi için Ankara’da ikamet eden babası Necati Galip ile birlikte Bünyan’a geldi. Bünyan İlçe Devlet Hastanesi önünde bekleyen Erol Galip, kardeşinin intihar nedeni ile ilgili açıklama yaptı. Kendisiyle sürekli telefonda konuştuklarını hatırlatan ağabey, son zamanlarda kendisinin maddi sıkıntılarıyla ilgili bazı konulardan bahsettiğine dikkat çekti. ‘Maddi sıkıntısının bu boyutta olduğunu bilmiyorduk’ diyen Erol Galip, “Kardeşimin intihar olayı maddi problemlerdir. Kendisinin bankaya borcu olduğunu öğrendik. İntiharın altında başka bir şey aranmasını da istemiyoruz. Çünkü bütün sebep maddi sorunlarıdır.” dedi.

İHA & adanzyehaber & Zaman

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir