Ezine Kestanbol Kaplıcaları Yıllık 140 Bin Liraya İhale Edildi

Ezine Kestanbol Kaplıcaları Yıllık 140 Bin Liraya İhale Edildi
06 Ağustos 2014

Çanakkale İl Özel İdaresi’ne ait Ezine’nin Akçakeçili Köyü Aktaş Mevkisi’nde suyu hazır ve denize sıfır konumuyla adeta cazibe merkezi olan yaklaşık 126 dönümlük arazi, Çanakkale İl Encümeni tarafından yıllık 140 bin lira bedelle ihale edildi.

Çanakkale İl Encümeni tarafından 5 yıldızlı otel veya 1’inci sınıf tatil köyü yapılması şartıyla 125 bin lira muhammen bedelle ihaleye çıkarılan Ezine’nin Akçakeçili Köyü Aktaş Mevkisi’nde, İl Özel İdaresi’ne ait yaklaşık 126 dönümlük sıcak suyu hazır ve denize sıfır konumuyla adeta cazibe merkezi olan Kestanbol Kaplıcaları arazisine 1. sınıf tatil köyü veya 5 yıldızlı termal otel yaparak işletmek üzere, 49 yıl süreyle merkezi İstanbul Bakırköy’de olan Turkuaz Termal Otelcilik Turizm İnşaat Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi kiraladı.

İhaleyi 140 bin liraya kazanan Turkuaz Termal Otelcilik Turizm İnşaat Sanayi Ticaret ve Anonim Şirketi yetkilileri, bin kişilik birinci sınıf tatil köyü yapmayı planladıklarını ve 30 milyon lira yatırım gerçekleştirecekleri işletmeyi bir buçuk yıl içerinde faaliyete geçirebileceklerini ifade etti.

İl Encümenine başkanlık eden İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ayhan Gider de, ihale sonrası teşekkür konuşması yaparak Çanakkale’ye 1. sınıf bir tatil köyü kazandırılacak olmasından dolayı hem İl Özel İdaresi hem de Çanakkale ili adına mutlu olduklarını söyledi.

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir