Ezine’de Bulunan Eğitim Taburundan 16 Asker Firar Etti

14 Haziran 2012

Çanakkale’nin Ezine İlçesi’nde bulunan 3’üncü Jandarma Er Eğitim Tabur Komutanlığı’nda, vatani görevini yapmak üzere eğitim gören askerlerden 16’sı aynı anda, bilinmeyen bir nedenle firar etti. Firari askerler jandarma ve polisin 2 saat süren aramaları sonunda buldu.

Ezine 3’üncü Jandarma Er Eğitim Tabur Komutanlığı’nda eğitim gören acemi askerlerden 16’sı bugün öğleden sonra bilinmeyen bir nedenle birliklerinden firar etti. Jandarma ve polis, üzerlerinde kırmızı-mavi eşofman bulunan firari askerlerin bulunması için alarma geçti.

Ezine Kaymakamı Cengiz Karabulut, polis ve jandarmanın birlikte yaptığı aramalar sonunda firari askerlerden 5’inin tabura 500 metre uzaklıktaki Erenler Tepesi Mevkii’nde görüldüğünü, askeri aracı fark edince kaçmaya çalışırlarken de yakalandıklarını belirtti.

Çevrede yapılan aramalar sonunda toplam 16 firari askerin yakalandığını ifade eden Karabulut, “Askerlerin öğle yemeğinin ardından yapılan sayımda firar ettikleri belirlenmiş. Neden böyle bir girişim olduğunu henüz öğrenemedik. Acemi olan askerlerin 22 Haziran’da yemin törenleri yapılacak” dedi.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

[Kaynak: Hurriyet.com.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir